Projekt w trakcie realizacji/trwa
Timoszka znany i nieznany

Animatorki zaprosiły mieszkańców swojej wsi do poznawania losów i twórczości żyjącego tu kiedyś malarza prymitywisty Tymoteusza Muśki. Razem wystawią sztukę o nim.

Projekt zakończony
Sfastrygowani vol. 2

Sfastrygowani vol. 2 to kontynuacja projektu z XIV edycji. Uczestnicy nauczyli się szyć i stworzyli kostiumy teatralne dla pracowników biblioteki, wolontariuszy i członków nowej senioralnej grupy teatralnej, która wystawiła spektakl podczas Światowego Dnia Bibliotekarzy.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Sfastrygowani

Pomysł na projekt zrodził się z pasji starszej animatorki, która przez wiele lat szyła kostiumy teatralne. Uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów krawieckich, scenograficznych i charakteryzacji.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Teatr Powernennia

Międzypokoleniowa grupa teatralna tworzy uliczny spektakl na podstawie wspomnień starszych przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Przemyślu.

Projekt zakończony
Wróćmy do siebie

To hasło, z jakim animatorka zwraca się do mieszkańców miejscowości, których podzieliły dwie miejskie inwestycje. Wspólne działania pomogą im dojść do porozumienia

Projekt zakończony
Seniorwizacja. Efekt impro

To zajęcia improwizacji teatralnej dla początkujących i zaawansowanych seniorów, przygotowujące do wspólnych, międzypokoleniowych występów na scenie.

Projekt zakończony
Tarnobrzeskie Spotkania Teatralne

Międzypokoleniowa grupa przygotowała program kabaretowy, którego tematyka i forma zostały dobrane z myślą o seniorach. Spektakl pokazano publiczności.

Projekt zakończony
Fabryka pomysłów

Międzypokoleniowe działania związane z historią osiedla, które wiele lat temu powstało przy zakładach Rawent. To m.in. warsztaty artystyczne, grupa teatralna i wystawa zdjęć.

Projekt zakończony
Senior w akcji resocjalizacji 

Wspólne działania (warsztaty, wyjścia, koncerty, wycieczki, a nawet zespół) integrujące seniorów i osadzonych, łączące się z programem resocjalizacji.

Projekt zakończony
Powróćmy z teatrem

Inicjatywa, której celem było przedstawienie młodemu pokoleniu historii sandomierskiego teatru amatorskiego. Zakończeniem był spektakl na podstawie wspomnień o teatrze.

Projekt zakończony
 Baba Chanel – starość i młodość – łamiemy bariery

Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych, których efektem był spektakl. Wspólne spotkania zintegrowały seniorki z młodymi kobietami. 

Projekt zakończony
Seniorwizacja. „Tu i teraz” w dialogu międzypokoleniowym

Zajęcia improwizacji dla seniorów – seria warsztatów (dla początkujących i zaawansowanych) przygotowująca ich do międzypokoleniowego występu teatralnego. 

Projekt zakończony
Szczawińscy zapustnicy

Międzypokoleniowy teatr obrzędowy, który zaktywizował seniorów z gminy Szczawin Kościelny. Inspiracją do inicjatywy były ludowe obchody zapustów.

Projekt zakończony
Oruński Teatr Szydełkowy

Sąsiadki wykorzystały swoją pasję do szydełkowania, żeby móc się spotykać, działać na rzecz dzieci, a przy okazji promować swoją dzielnicę – (z)Dolną Orunię

Projekt zakończony
Sztuka cię szuka, czyli powrót Okularników

To cykl spotkań związanych z postacią Agnieszki Osieckiej. Uczestniczki w zorganizowały wieczór artystyczny, tworzenie humorystycznego scenariusza i wystawę zdjęć.

Projekt zakończony
Krzywe komedyjki, czyli wioskowy serial teatralny

Odtworzenie tradycji wiejskich komedyjek sprzed lat to okazja do spotkania się mieszkańców w różnym wieku, zachowania gwary i zacieśnienia więzi sąsiedzkich.

Projekt zakończony
Małe Formy Teatralne, czyli senior w przedszkolu

Grupa seniorów wspólnie przygotowała przedstawienia teatralne dla dzieci w przedszkolach. Wszystko to dało dużo radości zarówno aktorom, jak i widzom.

Projekt zakończony
Seniorwizacja. Spotkajmy się na scenie

Improwizacja teatralna to doskonałe narzędzie rozwoju dla osób w każdym wieku. Pozwala wzmocnić poczucie własnej wartości, lepiej radzić sobie ze stresem i dobrze spędzić czas.

Projekt zakończony
Wariacje

To cykl spotkań ze specjalistami od różnych dziedzin teatru, których efektem było wzmocnienie twórczych możliwości uczestników i przygotowanie wspólnego przedstawienia.

Projekt zakończony
Podgórskie Targi Wspomnień

Dzięki animatorom usłyszeliśmy więcej o krakowskim Podgórzu. Historia dzielnicy została opowiedziana za pomocą akcji plenerowych i spektakli kabaretowych.

Projekt zakończony
Bajeczne babcie i dziadkowie

Seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w zajęciach teatralnych, przygotowali i nagrali audiobook z bajkami. Premiera bajek odbyła się w formie otwartego słuchowiska.

Projekt zakończony
Teatr jednego widza

Niecodzienny pomysł na teatr. Animatorki zachęciły starszych i młodszych do tworzenia przedstawień pudełkowych, które następnie zostały zaprezentowane w hospicjum.

Projekt zakończony
Sanatorium

Wspólna międzypokoleniowa przygoda teatralna dla młodszych i starszych. Na scenie wystawili spektakl oparty na wspomnieniach seniorów z pobytów w sanatorium.

Projekt zakończony
Śladami tradycji

Za sprawą animatorek wieś przez kilka miesięcy żyła teatrem obrzędowym. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w cyklu warsztatów i przygotowała dwa świąteczne widowiska.

Projekt zakończony
Stary czy młody – na scenie przeżywa przygody

Wielopokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych. Uczestnicy współtworzyli spektakl w oparciu o formułę teatru przedmiotu.

Projekt zakończony
Ale to już było

Snute na spotkaniach z młodzieżą wspomnienia seniorów i ich fotografie stały się punktem wyjścia do wspólnego tworzenia spektaklu. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa.

Projekt zakończony
Pękające torby z papieru

Spektakl o seniorach stworzyli sami seniorzy. Wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących, a w pracy nad przedstawieniem wsparli ich eksperci teatralni.

Projekt zakończony
Posłuchaj, żeby zobaczyć

Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.

Projekt zakończony
Trzy światy

Animatorki stworzyły międzypokoleniową grupę teatralną. Uczestnicy na zajęciach szlifowali warsztat aktorski, a potem przygotowali spektakl i zaprezentowali go publiczności.

Projekt zakończony
Teatr obrzędowy przymierzem pokoleń

W czasie zajęć odżyły zapomniane pieśni, dawne zwyczaje i obrzędy. Międzypokoleniowa grupa przygotowała spektakle teatralne według wspólnie napisanych scenariuszy.

Projekt zakończony
Tak dawniej chrzczono dzieci

Międzypokoleniowa grupa teatralna przypomniała obrzęd chrzcin z lat 60. XX w. Uczestnicy samodzielnie przygotowali spektakl i pokazali publiczności dawne zwyczaje.

Projekt zakończony
Pogotowie tradycji

Międzypokoleniowa grupa artystyczna stworzyła teatr, którego ambicją jest odnowić dawne zwyczaje, ale i stworzyć nowe. Były też wspólne tańce, śpiewanie i spotkania.

Projekt zakończony
Teatr obrazkowy – odlotowe wspomnienia naszych dziadków

Animatorzy uruchomili międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.

Projekt zakończony
Pogotowie Artystyczne

Uczestnicy grupy wokalno-artystycznej pod okiem profesjonalistów pracowali nad dykcją, ruchem scenicznym i samodzielnie przygotowali tekst przedstawienia oraz śpiewnik.

Projekt zakończony
Blisko: Legendarny Projekt Teatralny

Nowoczesne pomysły młodych skonfrontowali z tradycyjnym ujęciem i powstała wspólna, ponad podziałami, teatralna opowieść o ich mieście, którą potem pokazali innym.

Projekt zakończony
Magiczny stolik teatru

Grupa seniorów z UTW usiadła przy stolikach, które stały się miejscem kreatywnej wymiany myśli, a także głównym rekwizytem teatralnym i sceną. Powstały cztery spektakle.

Projekt zakończony
Teatr TU

Wywiady z mieszkańcami wsi, które istniały kiedyś w miejscu osiedla, stały się kanwą przedstawienia Moje miejsce na ziemi przygotowanego przez międzypokoleniową grupę.

Projekt zakończony
Gramy razem

Babcie i dziadkowie są świetnymi opiekunami. W tej akcji seniorzy stali się nimi dla kilkorga przybranych wnucząt. Razem m.in. stworzyli muzyczne przedstawienia.

Projekt zakończony
Słodko-gorzko. Rozmawiamy o dzieciństwie

Do istniejącej już międzypokoleniowej grupy aktorów amatorów Teatru Stąd dołączyło siedmioro seniorów. Wspólnie przygotowali spektakl o dzieciństwie.

Projekt zakończony
Co słychać w Somiance?

Dzieci, dorośli i seniorzy spróbowali swoich sił w dawnych i nowych formach teatralnych. Było miejsce na tradycyjne jasełka i na nowoczesny performance.

Projekt zakończony
Teatralne przestrzenie

Przedstawienie teatralne o losach więźniarek z KL Ravensbruck stanowiło przestrzeń współpracy młodzieży z kobietami, które przeżyły koszmar wojny.

Projekt zakończony
Szalupa

Teatr nie zna wieku, a ciekawe role znajdą się dla każdego. Uczestnicy podczas kolejnych spotkań coraz lepiej się poznawali, zaś efektem wspólnej pracy był spektakl.

Projekt zakończony
Odkryć zakryte

Międzypokoleniowa grupa uczestników zbierała ciekawe, nieznane opowieści o swoim mieście. Zebrane historie złożyły się na scenariusz plenerowego spektaklu.

Projekt zakończony
W Wilkowicach wesele

Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Projekt zakończony
Wiemy, że byli

Młodzieżowa grupa teatralna Brzozaki postanowiła zachęcić starszych mieszkańców do stworzenia spektaklu. Wspólnie wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych.

Projekt zakończony
Teatr ponad czasem

Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach i wykładach dotyczących różnych działań w teatrze. Na zakończenie uczestnicy wystawili spektakl.

Projekt zakończony
Latające babcie

Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.

Projekt zakończony
Teatr na dobry początek

Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie stworzyła spektakl o tematyce społecznej.

Projekt zakończony
Swojacy, czyli opowieści zza miedzy

Wraz z uczniami z okolicznych szkół animatorka utworzyła wędrowny teatr, który przedstawiał losy ludzi przesiedlonych na Mazury po 1945 r. Ze spektaklem odwiedzili trzy wsie.

Projekt zakończony
Teatr choćby malućki

O czym marzyły i marzą pokolenia? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów teatralnych. Razem przygotowali przedstawienie.

Projekt zakończony
Kurtyna w górę

Wolontariusze Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza przygotowali spektakl we współpracy z dziećmi z pogotowia opiekuńczego. Gotowy spekatakl pokazali publiczności.

Projekt zakończony
Ślonzki, ptoki, ślimoki

Słuchacze UTW przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami przedstawienie oparte na historii „śląskiego Kopciuszka”. Były też wspólne podchody, bajanie i muzykowanie.

Projekt zakończony
Robimy teatr

Słuchacze UTW, uczniowie i przedszkolaki przygotowali trzy przedstawienia teatralne oparte na bajkach napisanych przez starszych uczestników i pokazali je publiczności.

Projekt zakończony
Widzimisię – teatr łączy pokolenia

Członkowie klubu seniora przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami spektakl teatralny. Wspólnie przygotowali kostiumy scenografię i kostiumy. Plakaty zrobili najmłodsi.

Projekt zakończony
Od 3 do…? 93

Animatorka zaprosiła mieszkańców gminy do powołania wiejskiego, wielopokoleniowego teatru obrzędowego. Wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych i etnograficznych.

Projekt zakończony
Historię bajkową tworzymy na nowo

Animatorzy wspólnie z seniorami uruchomili amatorski teatr lalkowy. Powstał spektakl – wierszowana bajka o życiu mieszkańców Zahajek, a także film o tworzeniu lalek.

Projekt zakończony
Papierowe wariacje

Animatorki zorganizowały międzypokoleniowe zajęcia teatralne i warsztaty papieru czerpanego. Uczestnicy stworzyli spektakl na kanwie afrykańskich baśni i pokazali wystawę prac.

Projekt zakończony
Z widza i obserwatora zmień się na aktora

Animatorka z międzypokoleniową grupę kobiet stworzyła widowisko oparte na kulturze i strojach Bambrów, czyli dawnych mieszkańców okolicy przybyłych z niemieckiego Bamberga.

Projekt zakończony
Mój Nowy Dom – wspomnienia słupskich osadników

Słuchacze UTW razem z młodymi ludźmi zgromadzii wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po wojnie. Powstał spektakl teatralny i publikacja.

Projekt zakończony
Zielone rękawiczki

Ekologiczny projekt, który połączył pomysły słuchaczy UTW i uczniów szkoły podstawowej. Powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki.

Projekt zakończony
DRD – czyli Teatr Pokoleń

Międzypokoleniowa grupa stworzyła we wsi teatr. Zanim na scenie spotkali się dziadkowie, rodzice i dzieci, wszyscy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content