Kurtyna w górę

Projekt zakończony

lokalizacja

Lublin, lubelskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Elżbieta Iwanicka  lublinianka, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego. Słuchaczka UTW, wolontariuszka w Klubie Aktywnego Seniora. Od dwóch lat koordynuje działalność Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza w jednej z uboższych dzielnic Lublina. Stara się przełamywać uprzedzenia i stereotypy dotyczące osób starszych. Lubi teatr i dobrą książkę, zimą spędza czas na lodowisku. Fascynuje ją wszystko, co może zrobić sama – od dekoracji wnętrz po własnoręczne wykonywanie świątecznych stroików.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej Oddział w Lublinie

Animatorka pracowała jako wolontariuszka w pogotowiu opiekuńczym i stąd zna problemy dzieci, które oderwano od rodzin. Swoje obserwacje przedstawiła w Wielopokoleniowym Klubie Wolontariusza. Tak zrodził się pomysł na teatralną współpracę seniorów i dzieci. Uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach teatralnych i plastycznych i wspólnie przygotowali międzypokoleniowy spektakl. Udział w warsztatach wzmocnił samoocenę dzieci, rozwinął ich umiejętności społeczne i wyobraźnię twórczą. Podopieczni z pogotowia mieli również okazję do działań na rzecz innych dzieci, m.in. przygotowały materiały plastyczne na zajęcia warsztatowe w szpitalu prowadzone przez starszych wolontariuszy. Projekt zakończyła wspólna zabawa andrzejkowa i przedstawienie teatralne wystawione dla pracowników, wychowawców i dzieci z pogotowia opiekuńczego oraz słuchaczy UTW i ich wnuków.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content