Teatr jednego widza

Projekt zakończony

lokalizacja

Toruń, kujawsko-pomorskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działańAnimatorki:

Emilia Betlejewska – jest reżyserką, scenografką i scenarzystką w Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”. Tworzy spektakle dla dzieci i prowadzi warsztaty teatralne dla grup międzypokoleniowych w ramach działań Fundacji Pro Theatr. Fascynuje ją, jak teatr potrafi zacierać międzypokoleniowe różnice.

Dorota Gojło – jest psychologiem, mediatorką i biblioterapeutką. Prowadziła warsztaty bajkoterapeutyczne dla grup międzypokoleniowych, ma doświadczenie w pracy w hospicjum. Jest także instruktorką jazdy konnej, prowadziła zajęcia z hipoterapii i pracowała w grupie kaskaderów konnych.

Organizacja wspierająca: Fundacja Pro Theatro

Animatorki zaprosiły seniorów i młodzież do tworzenia niezwykłego teatru, który mieści się w pudełku. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach biblioterapeutycznych, scenograficznych i teatralnych. W trzyosobowych zespołach przygotowali pięć bajkowych opowieści, a do każdej tekturowe marionetki. Za sceny przedstawień służyły odpowiednio przygotowane pudełka po butach. Dzięki temu aktorzy amatorzy mogli odwiedzać ze spektaklami dzieci w hospicjum i pokazywać im bajki nawet przy ich łóżkach. Bajki terapeutyczne dały dzieciom chwile radości, a uczestnikom projektu pozwoliły poczuć się potrzebnymi

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content