Małe Formy Teatralne, czyli senior w przedszkolu

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorki projektu:

Halina Gąsiorowska – jest bardzo aktywną seniorką i postanowiła swoją pracą wolontariuszki zarazić innych. Jest przykładem tego, że praca wolontariacka daje ogromną satysfakcję i że polega zarówno na dawaniu, jak i braniu.

Katarzyna Janik – jest animatorką, chce pomagać seniorom odkrywać nowe pasje i rozwijać dotychczasowe. Zależy jej na wzmocnieniu dialogu i integracji między pokoleniami tak, by dzieci mogły korzystać z doświadczenia i wiedzy dorosłych, a seniorzy z radości dzieci. W projekcie wykorzystała swoje umiejętności pedagogiczne w pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Organizacja wspierająca: Centrum Integracji Międzypokoleniowej „HIPOKAMP”

Przedszkola w okolicy rzadko mogą sobie pozwolić na zaproszenie do siebie grupy teatralnej, a dzieciom taka forma przekazu bardzo się podoba. Dlatego seniorzy wspólnie przygotowali się do wystawiania bajek w przedszkolach. Dla uczestników przewidziano warsztaty lalkarskie, zajęcia z ruchu scenicznego, a także z poprawnej wymowy. Dodatkowo wolontariusze mieli okazję poznać dziecięcą literaturę rosyjską. Z takim przygotowaniem seniorzy byli gotowi do wystawienia małych form teatralnych dla swoich wnuków i innych przedszkolaków.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content