DRD – czyli Teatr Pokoleń

Projekt zakończony

lokalizacja

Wysin, pomorskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Wanda Kwiatkowska  zbiera informacje na temat historii Wysina i spisuje opowieści mieszkańców. Jest członkinią Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Wysin i Klubu Seniora w Wysinie. Za aktywną postawę społeczną i działalność dla środowiska otrzymała od Prezydenta RP Srebrny Krzyż Zasługi.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Małej Szkoły w Wysinie

Dzieci, rodzice i dziadkowie razem stworzyli teatr. Zanim to się stało, uczestnicy spotykali się, poznawali i rozmawiali o historii swojej miejscowości i losach jej mieszkańców. Seniorzy wcielili się w rolę opowiadaczy historii, a rodzice i dzieci w artystyczny sposób utrwalały usłyszane opowieści. Na kolejne spotkania został zaproszony reżyser teatralny. Wspólnie wybrali temat, wokół którego powstawał spektakl. Dalej do działania przystąpili przyszli aktorzy. Na warsztatach teatralnych poznali tajniki recytacji, kultury słowa, ruchu, tańca i śpiewu. Wszyscy włączyli się w prace nad spektaklem, pomogli napisać teksty i zaprojektowali scenografię.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content