Szalupa

Projekt zakończony

lokalizacja

Toruń, kujawsko-pomorskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Emilia Betlejewska – przez ponad 34 lata pracowała w Teatrze Lalek, a także prowadziła zajęcia teatralne. Obecnie jako prezeska fundacji Pro Theatro zajmuje się edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. O teatrze wie wszystko, także to, jak stworzyć lalkę i jak ją animować. Pasjonuje się także malarstwem, rzeźbą i architekturą.

Weronika Droszcz –pochodzi z Ciechocinka, przez wiele lat była wolontariuszką w Klubie Seniora „Ostoja” w Toruniu, gdzie prowadziła zajęcia z edukacji zdrowotnej, języka angielskiego i komputerów. Ukończyła Szkołę Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zawodowo poświęca się edukacji osób dorosłych. Wśród swoich pasji wymienia jazz, teatr i Kaszuby.

Organizacja wspierająca: Fundacja Pro Theatro

Nietolerancja wynika często z niewiedzy i powielania stereotypów. Osobom starszym wytyka się bierność, niedołężność, a tymczasem wielu seniorom młodzież mogłaby pozazdrościć energii. Młodzi torunianie mieli okazję przekonać się o tym podczas przygotowywania wspólnego przedstawienia z osobami starszymi. Tematem była właśnie tolerancja. Teatr nie zna wieku, a ciekawe role znalazły się dla każdego. Uczestnicy projektu zaczęli od międzypokoleniowego spotkania integracyjnego, by podczas każdych kolejnych warsztatów lepiej się poznawać. Wszyscy zgłębiali tajniki zawodu aktora, poznali zasady budowania postaci, ćwiczyli ekspresję sceniczną. Opracowali scenariusz i stworzyli scenografię. Sztukę wystawili w Toruniu i Ciechocinku. Spektakl został sfilmowany i udostępniony w internecie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content