Z widza i obserwatora zmień się na aktora

Projekt zakończony

lokalizacja

Puszczykowo, wielkopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Krystyna Fiedler  jest projektantką mody, pochodzi z Lubonia, miasta, do którego w XI wieku przybyli pierwsi osadnicy niemieccy z Bamberga. O Bambrach opowiadała jej mama, pokazując stare fotografie. Nie tak dawno spełniła swoje marzenie i ukończyła studia artystyczne ze specjalizacją projektowania ubioru. Chce stworzyć wokół siebie grupę osób aktywnych i realizujących swoje pasje.

Organizacja wspierająca: Fundacja im. A. Fiedlera

Międzypokoleniowa grupa z Wielkopolski pod okiem projektantki ubioru i reżysera teatralnego przygotowała widowisko Teatr mody według Bambrów. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach psychologicznych, plastycznych, bębniarskich i teatralnych. Wybrali najciekawsze historie – wspomnienia o Bambrach, które później stały się kanwą do zbudowania scenariusza i najważniejszej części teatru mody. W tym samym czasie powstawały kostiumy inspirowane strojami Bambrów, które stanowiły jeden z najbarwniejszych elementów kultury wsi bamberskiej. Uczestnicy projektu spotykali się w Puszczykowie w budynku muzeum Arkadego Fiedlera. Spektakl był wystawiany we wnętrzu nieczynnej, XIX- wiecznej fabryki w Luboniu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content