Szczawińscy zapustnicy

Projekt zakończony

lokalizacja

Szczawin Kościelny, mazowieckie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorka projektu: 

Jolanta Osmolak – szefowa klubu seniora i radna, działa w społeczności lokalnej. Mieszkając i pracując w środowisku wiejskim, dostrzegła, jak z biegiem lat zaczęła zanikać tradycja i kultura kultywowane przez poprzednie pokolenia. Swoimi działaniami chce dać mieszkańcom możliwość integracji i pracy w zespole, by wzmocnić ich rolę  w społeczności.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie Kościelnym

Animatorka stworzyła międzypokoleniowy teatr obrzędowy, który zaktywizował seniorów z gminy Szczawin Kościelny. Pomysł polegał na wskrzeszeniu zwyczajów, ochronie tradycji i dziedzictwa kulturowego polskiej wsi oraz przekazaniu ich młodemu pokoleniu. Sposobem na to okazało się być widowisko artystyczne, przygotowane wspólnie przez się dzieci, młodzieży i seniorów. Inspiracją były zapusty, czyli ostatnie dni karnawału, hucznie obchodzone w tradycji ludowej. Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem przebierańców, który przeszedł ulicami miejscowości i odwiedził kilka domostw, prezentując tam swoje skecze. Uroczystość zakończyła wspólna biesiada z kapelą.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content