Blisko: Legendarny Projekt Teatralny

Projekt zakończony

lokalizacja

Poznań, wielkopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorzy: 

Bogdan Pietrzak – jest emerytowanym inżynierem budowlanym. Ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Poznańskiej. Przez 42 lata pracy przeszedł drogę od stażysty po dyrektora przedsiębiorstwa. Obecnie pracuje w ochronie mienia i kieruje Stowarzyszeniem Klub Seniora „NIEZAPOMINAJKI”. Uwielbia pracę w ogródku, jazdę na rowerze, ćwiczenia nordic walking, podróże. Z chęcią szkoli młodzież w tenisie stołowym. Pracy z ludźmi nauczył się w ZHP, którego jest czynnym działaczem do dziś.

Paulina Szkudłapska – jest dumną współzałożycielką Fundacji Open, nastawionej m.in. na współpracę międzypokoleniową. Zawodowo związała się z Centrum Kultury Amarant, gdzie kieruje pracami Strefy Seniora. Jej współpraca z seniorami rozpoczęła się już wcześniej – podczas projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, gdzie prowadziła bezpłatne kursy obsługi komputera. Uwielbia dobrą literaturę, dalekie podróże, eksperymenty kulinarne oraz spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Organizacja wspierająca: Fundacja Open

O swoim mieście, relacjach panujących między ludźmi, o często różnorakich potrzebach i pragnieniu bycia we wspólnocie można opowiedzieć na różne sposoby. Jednym z nich był spektakl teatralny, który stworzyła międzypokoleniowa grupa złożona z aktywistów z Centrum Kultury Amarant. Nowoczesne pomysły młodych skonfrontowali z tradycyjnym ujęciem i powstała wspólna opowieść ponad podziałami. Uczestnicy projektu prócz tekstu samodzielnie stworzyli dekorację, zadbali o rekwizyty i oprawę muzyczną. Ze spektaklem aktorzy dotarli do domów pomocy społecznej, gdzie po występach przeprowadzili warsztaty teatralne dla chętnych widzów, by tworzyć bliskość i zarażać aktywnością poznańskich seniorów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content