Teatr obrazkowy – odlotowe wspomnienia naszych dziadków

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorzy:

Wojciech Wachowicz – jest emerytowanym inżynierem chemii. Bardzo lubi majsterkować, zajmować się ogrodnictwem oraz wyręczać żonę w pieczeniu ciasta. Uczy się języka francuskiego i fotografowania w ramach zajęć organizowanych na Łódzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Odpoczywa, czytając literaturę popularno-naukową. Koordynował projekt „Teatr czytany – bajka łączy pokolenia”.

Karolina Przytulska – jest lektorką języka rosyjskiego, m.in. na Łódzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Prowadzi tam lekcje „dwustronne” – w zamian za naukę języka dostaje od swoich słuchaczy lekcje mądrości życiowej. Fascynuje się teatrem, muzyką i literaturą, co pozwoliło jej zająć się artystyczną stroną projektu „Teatr czytany – bajka łączy pokolenia”.

Organizacja wspierająca:Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz

Animatorzy postanowili stworzyć przestrzeń dla seniorów do dzielenia się swoimi opowieściami i umiejętnościami. W Międzypokoleniowym Domu Bednarska młodsi wysłuchali ich historii, spisali je i sfotografowali autorów. Później opowieści były wspólnie przedstawiane w formie kamishibai, czyli teatru obrazkowego. Z kolei członkowie Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa podzielili się swoimi podniebnymi doświadczeniami. Były też wspólne budowanie latawców oraz dawne gry i zabawy. Międzypokoleniowa grupa zwiedziła Aeroklub Łódzki, port lotniczy oraz Salę Tradycji Lotnictwa.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content