Słodko-gorzko. Rozmawiamy o dzieciństwie

Projekt zakończony

lokalizacja

Lądek Zdrój, dolnośląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Donata Rokicińska – nawet na chwilę nie zaprzestaje aktywności fizycznej. Codziennie uprawia nordic walking, odbywając wycieczki po okolicy. Bierze lekcje samoobrony, gimnastykuje się i gra w bule. Młodzież patrzy na jej kondycję z podziwem. Ostatnio miała okazję spróbować swych sił jako aktorka lokalnego Teatru Stąd i bardzo ją to zajęcie wciągnęło.

Paulina Bagińska – pasjonuje się teatrem. W swoich działaniach wykorzystuje elementy pantomimy i teatru słowa, animuje lalki, a także tańczy z ogniem. Oprócz tego lubi czytać i pisać książki. Obecnie jest na etapie kończenia swej pierwszej powieści. Towarzyszy jej w tym czarny kot Lucjan, który wcale nie przynosi pecha.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Stacja Stronie

Gdy w 2010 r. powstawał Teatr Stąd, tworzony przez mieszkańców w różnym wieku, nikt nie mógł przypuszczać, że to przedsięwzięcie tak zaangażuje uczestników. Projekt po prostu musiał być kontynuowany. Do istniejącej już grupy aktorów amatorów Teatru Stąd, w której można znaleźć zarówno trzydziestolatków, jak i osoby starsze, dołączyło siedmioro seniorów z Klubu Emerytów i Rencistów. Każda z osób mogła zająć się tym, co ją najbardziej pociąga: graniem na scenie, scenografią czy oświetleniem. Po intensywnych warsztatach teatralnych i charakteryzatorskich grupa przystąpiła do przygotowywania przedstawienia o szeroko pojętej tematyce dzieciństwa. W ramach przygotowań uczestnicy m.in. przeprowadzili sondę uliczną, w której zapytali przechodniów o ich skojarzenia ze słowem dzieciństwo. Spektakl obejrzeli mieszkańcy Lądka i okolicznych miejscowości, a także kuracjusze.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content