Sanatorium

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorzy:

Wiesław Siemiński – aktualnie emeryt, z zawodu energetyk, prezes Stowarzyszenia Seniorów „Starsi”, działacz lokalny, pomysłodawca i animator projektu „Wkrętariusze”.

Ewelina Damps – z wykształcenia teatrolożka i germanistka, doktor nauk humanistycznych i wiedzy o teatrze, animatorka kultury, wcześniej aktorka Teatru Snów, kierowniczka klubu Projektornia GAK, nauczycielka niemieckiego i hiszpańskiego. Byłą koordynatorką programową Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Teraz realizuje projekty kulturalne w ramach swojej działalności w domu kultury na terenie Gdańska Brzeźna.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Seniorów „Starsi”

To międzypokoleniowa przygoda teatralna, oparta na wspólnej wyprawie do sanatorium – dosłownie i w przenośni. Uczestnicy odwiedzili pobliskie sanatorium, gdzie spędzili razem czas i podpatrywali atmosferę miejsca, aby potem przełożyć te doświadczenia na scenę. Aktorzy amatorzy ze starszego pokolenia i młodzi artyści włączyli się w pracę nad tworzeniem tragikomicznego spektaklu pt. Sanatoriumopartego na sanatoryjnych wspomnieniach seniorów. W przedstawieniu nie zabrakło zabawnych scen, ale też krytyki zinstytucjonalizowanych zakładów kuracyjnych. Spektakl po prezentacji premierowej był pokazywany w kilku miejscach, między innymi w domach pomocy, mogło go także zobaczyć młodsze pokolenie. Po każdym przedstawieniu przewidziane było spotkanie z widzami, służące wymianie sanatoryjnych doświadczeń i opinii.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content