lokalizacja
Dąbrówka, mazowieckieedycja
XIV (2021-2022)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorki projektu:
Barbara Carzyńska – przez 35 lat pracy zawodowej zajmowała się krawiectwem. Poznała warsztat, ucząc się w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie. Ostatnie 26 lat pracowała w Teatrze Wielkim w pracowni scenograficznej oraz krawiectwa męskiego. Ta praca była i jest jej pasją. Zawsze angażowała się w życie społeczne mieszkańców gminy. Uczęszcza na zajęcia teatralne, kuglarskie i występuje na scenie, a także szyje i przerabia kostiumy niezbędne do wystawiania przygotowywanych przez grupę teatralną sztuk
Urszula Przetacka – od 2007 roku pracuje w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Brała udział w wielu lokalnych projektach i wydarzeniach, współpracując z różnymi grupami odbiorców głównie z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłych. Chce poszerzać swoje horyzonty o nowe doświadczenia i wyzwania. Udział w projekcie daje jej możliwość współpracy z seniorami.
Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Pomysł na projekt zrodził się z pasji starszej animatorki, która przez wiele lat szyła kostiumy teatralne. Uczestnicy – starsi i młodsi – biorą udział w cyklu warsztatów krawieckich, scenograficznych i charakteryzacji. Mają okazję dowiedzieć się, czym jest kostium, jakimi rządzi się prawami na scenie, jak go zaprojektować, wykroić, a następnie uszyć, jak przygotować scenografię i zrobić sceniczny makijaż. Wspólnie będą przygotować stroje i dekoracje do dwóch spektakli i balu karnawałowego. Tak powstanie grup wsparcia krawiecko-technicznego i miejsce, w którym będą powstawać kostiumy i dekoracje dla grup teatralnych, chóru, i innych grup artystycznych w gminie.