Sfastrygowani

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Dąbrówka, mazowieckie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańBarbara Carzyńska i Urszula Przetacka

Animatorki projektu:

 Barbara Carzyńska – przez 35 lat pracy zawodowej zajmowała się krawiectwem. Poznała warsztat, ucząc się w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie. Ostatnie 26 lat pracowała w Teatrze Wielkim w pracowni scenograficznej oraz krawiectwa męskiego. Ta praca była i jest jej pasją. Zawsze angażowała się w życie społeczne mieszkańców gminy. Uczęszcza na zajęcia teatralne, kuglarskie i występuje na scenie, a także szyje i przerabia kostiumy niezbędne do wystawiania przygotowywanych przez grupę teatralną sztuk

Urszula Przetacka – od 2007 roku pracuje w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Brała udział w wielu lokalnych projektach i wydarzeniach, współpracując z różnymi grupami odbiorców głównie z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłych. Chce poszerzać swoje horyzonty o nowe doświadczenia i wyzwania. Udział w projekcie daje jej możliwość współpracy z seniorami.

Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce

Pomysł na projekt zrodził się z pasji starszej animatorki, która przez wiele lat szyła kostiumy teatralne. Uczestnicy – starsi i młodsi – biorą udział w cyklu warsztatów krawieckich, scenograficznych i charakteryzacji. Mają okazję dowiedzieć się, czym jest kostium, jakimi rządzi się prawami na scenie, jak go zaprojektować, wykroić, a następnie uszyć, jak przygotować scenografię i zrobić sceniczny makijaż. Wspólnie będą przygotować stroje i dekoracje do dwóch spektakli i balu karnawałowego. Tak powstanie grup wsparcia krawiecko-technicznego i miejsce, w którym będą powstawać kostiumy i dekoracje dla grup teatralnych, chóru, i innych grup artystycznych w gminie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content