Ale to już było

Projekt zakończony

lokalizacja

Ruda Śląska, śląskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działańAnimatorka:

Małgorzata Urbańczyk –uwielbia teatr, kino i turystykę. Przez wiele lat była nauczycielką, obecnie jest na emeryturze. Jest aktywną słuchaczką UTW. Pracuje w Zarządzie UTW i jest opiekunką międzypokoleniowego teatrzyku „Samo Życie”. Zrealizowała kilka przedstawień, m.in. wystawione po śląsku „Przeca my nie Kopciuszki”. Jest także szczęśliwą mamą trójki dzieci i babcią pięciorga wnucząt.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wspomnienia zbliżają. Ludzie lubią wracać do czasów swojej młodości, czasów – mimo wszystko – pełnych sukcesów i radości. Snute na spotkaniach z młodzieżą wspomnienia seniorów były punktem wyjścia do stworzenia spektaklu opartego na osobistych historiach. Podczas wspólnych, międzypokoleniowych spotkań seniorzy pokazali stare fotografie, opowiedzieli rodzinne historie. Na ich podstawie został przygotowany scenariusz przedstawienia. Odbyły się zajęcia poświęcone językowi śląskiemu, warsztaty teatralne i plastyczne. Spektaklowi towarzyszyła wykonana przez uczestników projektu wystawa fotograficzno-plastyczna.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content