Pogotowie Artystyczne

Projekt zakończony

lokalizacja

Pilszcz, opolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki:

Wiesława Dominik – przez wiele lat wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, wychowywała ośmioro dzieci. Jej pasją jest śpiew. W 2014 roku wystąpiła z koleżankami w programie z okazji jubileuszu szkoły w Pilszczu. Obecnie bierze udział w przygotowaniu „Misterium Męki Pańskiej”. Należy także do Koła Gospodyń Wiejskich i Grupy Odnowy Wsi, a jako wolontariuszka udziela się także w szkole i Domu Kultury. Jest osobą bezkonfliktową, chętnie i łatwo nawiązuje kontakty.

Wiesława Witwicka – ukończyła Technikum Handlowe, ale nigdy nie pracowała zawodowo. Od wczesnego dzieciństwa wyróżniała się zdolnościami recytatorskimi i teatralnymi, ale życie nie pozwoliło jej kształcić się w tym kierunku. Obecnie może oddać się swojej pasji, biorąc udział w przygotowaniu „Misterium Męki Pańskiej”.

Organizacja: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Kultury w Pilszczu

Animatorki stworzyły grupę wokalno-artystyczną dla wszystkich, komu bliska jest kultura i społeczne działanie. Można było rozwijać talenty wokalne i aktorskie, napisać scenariusz sztuki albo zaprojektować i wykonać teatralne dekoracje. A przede wszystkim miło spędzić czas. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów pracowali nad dykcją, nad ruchem scenicznym, samodzielnie przygotowali tekst przedstawienia i śpiewnik, regularnie spotykali się na próbach. Przedstawienie pt. „Więcej niż szkoła” zaprezentowali w swoim mieście, wystawili je również w kilku okolicznych domach kultury, świetlicach i kościołach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content