Pogotowie tradycji

Projekt zakończony

lokalizacja

Długołęka, dolnośląskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorki:

Krystyna Stoparczyk – pracuje w świetlicy wiejskiej w Bykowie i bardzo lubi swoją pracę. Interesuje się literaturą, historią, psychologią i teatrem. Spełnia swoje marzenia, przygotowując sztuki teatralne z udziałem dzieci i młodzieży. Uwielbia kwiaty z własnego ogródka – przekwitnięte zasusza i wykorzystuje do tworzenia obrazków-liściaków. W wolnych chwilach czyta, szydełkuje, maluje obrazy haftem krzyżykowym i jeździ na rowerze.

Martyna Zaradkiewicz – jest absolwentką wydziału edukacji artystycznej w zakresie prac plastycznych, ukończyła także pedagogikę specjalną. W ramach studiów skupiła się na pogłębianiu wiedzy o arteterapii. Obecnie pracuje jako animatokar kultury i instruktorka w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. Lubi sztukę zaangażowaną społecznie, działania z pogranicza performance’u oraz kreatywną pracę z ludźmi. Chciałaby „wprawiać ludzi w ruch”, wzbudzać w nich potrzebę tworzenia sztuki i przebywania z kulturą.

Organizacja wspierająca:Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce

„Pogotowie tradycji” wyruszyło do Bykowa, by odnowić dawne zwyczaje, ale i stworzyć nowe, wzbogacające lokalną kulturę. Międzypokoleniowa grupa artystyczna stworzyła teatr, w którym mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek i doświadczenie sceniczne. Uczestnicy projektu szukali zapomnianych pieśni i przyśpiewek ludowych, a potem śpiewali je na otwartych koncertach. Młodzież miała szansę nauczyć się od seniorów rzadko wykonywanych tańców ludowych. Odbyły także się wspólne andrzejki, kolędowanie przy stole z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, jasełka i kiermasz wielkanocny. O działaniach „Pogotowia tradycji” można przeczytać na stworzonym w tym celu blogu, gdzie oprócz dokumentacji z warsztatów i występów znalazła się baza gromadząca lokalne tradycje.

http://pogotowietradycji.blogspot.com/

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content