W Wilkowicach wesele

Projekt zakończony

lokalizacja

Wilkowice, łódzkie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań
Animatorka:

Hanna Kuberska-Skrzydło – jest orędowniczką kultury ludowej i regionalnych tradycji. Od 40 lat ma zawodowy kontakt z artystami, zespołami pieśni i tańca, a także z podobnymi do niej pasjonatami. Opiekuje się zespołami i twórcami ludowymi w Ośrodku Regionalnym Łódzkiego Domu Kultury, co wpisuje się w jej zamiłowania. Prowadzi warsztaty rękodzieła, upowszechniania legendy i gawędy, by etniczne tradycje przetrwały.

Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie Oświatowo Edukacyjno Wychowawcze SOWA

Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób – członkowie Ludowego Zespołu Obrzędowego Wilkowianie, a także kilka innych zespołów muzycznych oraz mieszkańcy Wilkowic w pełnym przekroju wiekowym. Młodzi ludzie prowadzili bloga dokumentującego przygotowania do spektaklu. Uroczysta premiera widowiska miała miejsce podczas VII Spotkania Zespołów i Kapel Ludowych na Majówce w Wilkowicach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content