Baba Chanel – starość i młodość – łamiemy bariery

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorki projektu:

Halina Kwaśna – chce by międzypokoleniowe działania wzmacniały więzi, pomagały wzajemnie się rozumieć oraz by obalały stereotypy.

Katarzyna Żmuda – miłośniczka teatru, od lat skutecznie zaraża swoją pasją innych. Z doświadczenia w pracy z seniorami wie, że osoby starsze potrafią bardzo dobrze odnaleźć się w teatrze, gdzie ich bogate doświadczenie życiowe może zostać także wykorzystane.

Organizacja wspierająca: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Punktem wyjścia do działań był spektakl rosyjskiego pisarza Nikolaja Kolady Baba Chanel – historia starszych kobiet występujących w chórze, które niespodziewanie stają zostają odsunięte na dalszy plan, kiedy przychodzi symboliczne nowe i młode. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach, nad którymi czuwała aktorka i reżyserka Karolina Lutczyn-Friedek. Praca nad spektaklem była okazją do rozmowy, wspólnych ćwiczeń, poznawania się, dzielenia się doświadczeniami i przełamywania stereotypów, a także oswojenia lęków związanych z przemijaniem i dorastaniem. W spektaklu znalazły się również fragmenty rozmów seniorów i juniorów, które oni sami uznali za ważne i znaczące, bo poruszyły emocje i zmieniły sposób myślenia. Młode kobiety mówiły słowami seniorek o tym, z czym zmagają się starsze kobiety, seniorki zaś – o tym, czego dowiedziały się o młodszych koleżankach. Spektaklowi towarzyszyły warsztaty prowadzone przez psychologa, które pomogły osobom z publiczności poczuć i doświadczyć tego, z czym na co dzień zmagają się osoby starsze.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate