Fabryka pomysłów

Projekt zakończony

lokalizacja

Skierniewice, łódzkie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań

Animatorzy: 

Zofia Cieślak – przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora Rawka, działaczka społeczna w realizacji projektów społecznych, np. walki o usunięcie materiałów toksycznych z osiedla Rawka, inicjatorka powstania Klubu Seniora Rawka.

Tomasz Staroń – nauczyciel, animator kulturalny i społeczny. Inicjator wielu wydarzeń lokalnych i miejskich. Pomysłodawca „Kolędowania na Rawce” oraz projektów związanych z literaturą w przestrzeni miejskiej „Rany Julek! Tuwim żyje”. Animator i instruktor teatralny.

Organizacja wspierająca: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Rawka ożywa na nowo – pod takim hasłem grupa animatorów przypomniała lata świetności osiedla, które skupiało się wokół Skierniewickiego Zakładu Rawent. Podczas cyklu warsztatów teatralnych, wokalnych i rękodzielniczych starsi mieszkańcy przygotowywali spektakl teatralno-muzyczny w formie filmu W krzywym zwierciadle PRL-u, wystawę zdjęć z czasów funkcjonowania fabryki A wszystko zaczęło się od Rawentu oraz wystawę rękodzieła Barwne cudeńka (pokazaną także na FB). Działania pozwoliły to starszym i młodszym mieszkańcom osiedla przenieść się przeszłość, u starszego pokolenia wciąż żywą w pamięci.

Fabryka Pomysłów stała się lokalnym punktem inicjatyw społecznych.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content