Bajeczne babcie i dziadkowie

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorzy:

Cezary Szczygielski – jest aktorem na emeryturze. Od pięciu lat prowadzi Klub Osiedlowy przy Nauczycielskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Przedwiośnie”, gdzie organizuje spotkania z ludźmi teatru i estrady, socjologami, lekarzami, prawnikami i innymi ciekawymi gośćmi. W spotkaniach Klubu bierze udział grupa około 70 seniorów. Przy klubie działa też Kabaret „Senior Show”, poza tym prowadzone są w nim rozmaite zajęcia.

Magdalena Przygońska – pochodzi z Białegostoku, a zanim osiadła w Warszawie, mieszkała w Poznaniu, Brnie i Pradze. Studiuje polonistykę, ma licencjat z filologii czeskiej. Stawia pierwsze kroki jako animatorka kultury, a w wolnym czasie lubi grać w gry planszowe z przyjaciółmi i uczy się gotować. Interesuje się też ekologią – sama robi domowe kosmetyki.

Organizacja wspierająca: Nauczycielska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Przedwiośnie”

Grupa seniorów uczestnicząca w spotkaniach Klubu Osiedlowego na warszawskich Bielanach razem z wnukami wzięła udział warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów. Po serii zajęć uczestnicy byli gotowi, nagrać audiobook z bajkami. Korzystali z tekstów, do których wygasły już prawa autorskie (np. bajek Andersena). Zwieńczeniem projektu była premiera płyty w formie słuchowiska. Na wydarzenie zostali zaproszeni mieszkańcy osiedla, a wszyscy chętni otrzymali audiobooki. Ważnym elementem przedsięwzięcia było wzmocnienie więzi pomiędzy babciami i dziadkami a ich wnuczkami. Wszyscy się przekonali, że można razem twórczo spędzać razem czas i dobrze się bawić.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content