Co słychać w Somiance?

Projekt zakończony

lokalizacja

Somianka, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorka:

Hanna Główczyk – jest na emeryturze, ale prowadzi bardzo aktywne życie. Założyła stowarzyszenie „Soma”, które zajmuje się edukacją kulturalną, ekologią, organizacją wolnego czasu mieszkańców Somianki. Raz w miesiącu przywozi jedzenie z Banku Żywności i rozdaje je potrzebującym. Pracuje też w Gminnym Ośrodku Kultury i jest założycielką siedmiu świetlic środowiskowych. Kiedy przez chwilę nie pomaga innym, troszczy się o swój zabytkowy dom i piękny ogród.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na rzecz Gminy Somianka ,,Soma”

W Somiance międzypokoleniowe działania teatralne nie są niczym nowym. Tym razem dzieci, dorośli i seniorzy spróbowali swoich sił w dawnych i nowych formach artystycznych. Na początku osoby starsze opowiedziały o tradycyjnych zwyczajach bożonarodzeniowych. Dzięki ich wspomnieniom i pamiątkom powstało przedstawienie „Jasełka po latach”, wystawione podczas wspólnego spotkania wigilijnego. Gdy opadła już atmosfera świąt, uczestnicy przystąpili do realizacji występu znacznie bardziej młodzieżowego – performance’u pod hasłem „Co słychać w Somiance?” Zaaranżowane sytuacje rozgrywały się w świetlicy, gospodarstwie i koło przydrożnej kapliczki, a widzowie byli przez aktorów angażowani do udziału w spektaklu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content