Teatralne przestrzenie

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorki:

Krystyna Zając – przeżyła pobyt w hitlerowskim obozie KL Ravensbruck i wspomnienia stamtąd mają ogromny wpływ na jej życie. Choć upłynęło wiele lat, wciąż zabiega, by pamięć o ofiarach i tragicznych wydarzeniach II wojny światowej przetrwała. Dlatego aktywnie włącza się w działalność Klubu Kobiet Ravensbruck i chętnie rozmawia z młodzieżą o historii. Jest babcią trójki wnucząt.

Beata Olszewska – jest absolwentką historii sztuki i w każdym kraju, który odwiedza, patrzy przede wszystkim na twórczość artystyczną. Sama najchętniej wytwarza ceramikę i coraz lepiej poznaje technikę batiku. Skończyła także pedagogikę międzykulturową, co na co dzień wykorzystuje w życiu zawodowym. Pracując w Centrum Pomocy Uchodźcom PAH ma nieustanny kontakt z ludźmi i różnymi kulturami. Nie umie leniuchować, zawsze wypoczywa aktywnie. Może poza chwilami z książką w ręku i kawą na stoliku.

Organizacja wspierająca:Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA

Przedstawienie teatralne o losach więźniarek z KL Ravensbruck stało się przestrzenią współpracy młodzieży z kobietami, które przeżyły koszmar wojny. Licealiści poznali historie piętnastu kobiet, spotkali się z reżyserami, scenografami i kostiumologami. Dwa pokolenia wspólnie pracowały nad scenariuszem, oprawą wizualną i dźwiękową. Panie z Klubu Kobiet Ravensbruck zadbały o historyczną wiarygodność, opowiedziały o ludziach, miejscach i wydarzeniach, a młodzież przekazała to swoim rówieśnikom w niekonwencjonalnej, współczesnej formie. Spektakl został sfilmowany i w ten sposób trafił do szkół. Projekt merytorycznie wspierał Instytut Teatralny.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content