Odkryć zakryte

Projekt zakończony

lokalizacja

Barlinek, zachodniopomorskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorka:

Elżbieta Chudzik – za młodu osiągała sukcesy jako tenisistka stołowa. Od 30 lat prowadzi teatr amatorski Wiatrak. Dzięki temu zajęciu ma stały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Słucha muzyki poważnej, ale również młodzieżowej, bo chce być na bieżąco, kiedy rozmawia z młodymi. Jest członkinią Dyskusyjnego Klubu Książki. Lubi literaturę z nutką magii. Aktualnie jest pod wrażeniem czeskich pisarzy: Milana Kundery i Bohumila Hrabala.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni – Mały Dom Kultury”

Każde miasto ma swoje tajemnicze zakamarki, nie zawsze przyjazne. Można ich unikać, ale można też je oswoić. W Barlinku narzędziem do osiągnięcia tego celu była sztuka uliczna. W jej tworzeniu udział wzięli seniorzy z zespołów śpiewaczych Barliniacy i Retro oraz młodzież z Teatru Wiatrak. Wspólnie odkrywali swoje miasto na nowo. Pomogli im w tym eksperci: artystka i tropicielka legend oraz pasjonat historii. Uczestnicy poszukiwali ciekawych opowieści, które złożyły się na scenariusz wielkiego ulicznego happeningu. Wzięli udział w warsztatach teatralnych i tanecznych, sami przygotowali też scenografię. Punktem kulminacyjnym akcji był wspólny spacer po Barlinku połączony z odgrywaniem kolejnych scen przedstawienia w wybranych lokalizacjach. Młodość i dojrzałość połączyły się tu w niezwykły sposób. Seniorzy spróbowali swoich sił w nowoczesnym teatrze, młodzież zaśpiewała tradycyjne pieśni. Spektakl plenerowy zakończyła wielka zabawa taneczna dla ok. 200 osób.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content