Sfastrygowani vol. 2

Projekt zakończony

lokalizacja

Kobyłka, mazowieckie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimatorki projektu:

Barbara Carzyńska – przez 35 lat pracy zawodowej zajmowała się krawiectwem. Poznała warsztat, ucząc się w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie. Ostatnie 26 lat pracowała w Teatrze Wielkim w pracowni scenograficznej oraz krawiectwa męskiego. Praca była i jest jej pasją. Zawsze angażowała się w życie społeczne mieszkańców gminy. Uczęszcza na zajęcia teatralne, kuglarskie i występuje na scenie, a także szyje i przerabia kostiumy niezbędne do wystawiania przygotowywanych przez grupę teatralną sztuk.

Sylwia Zając –  wieloletnia pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce. Z wykształcenia bibliotekarka, nauczycielka nauczania początkowego i przedszkolnego, pedagożka i wykwalifikowana animatorka kultury. Pomysłodawczyni wielu zajęć dla dzieci i rodziców. Obecnie pragnie wykorzystać swoje doświadczenie we współpracy z osobami starszymi. Chce aktywnie wspierać kobyłkowskich seniorów, którzy szukają ciekawych form spędzania wolnego czasu, posiadają wiele talentów, którymi chętnie się dzielą z lokalną społecznością.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce

Sfastrygowani vol. 2 to odpowiedź na niesamowity sukces i pragnienie kontynuacji projektu z edycji XIV, kiedy na finał przybyło ponad 300 osób. Po realizacji projektu wiele osób pytało, czy może dołączyć do działań i nauczyć się szyć. Starsza animatorka – Basia Carzyńska, postanowiła kontynuować naukę sztuki krawieckiej nie tylko w jednej gminie, ale szerzej. We współpracy z biblioteką w Kobyłce uczestnicy pierwszej edycji projektu uczyli szyć nowych uczestników. Wspólnie stworzyli kostiumy teatralne dla pracowników biblioteki, wolontariuszy i członków nowej senioralnej grupy teatralnej, która wystawiła spektakl w lesie podczas Światowego Dnia Bibliotekarzy.

 

Tak podsumowują projekt animatorki:

Zdjęcia ze spektaklu:

Więcej zdjęć zobacz TUTAJ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content