Powróćmy z teatrem

Projekt zakończony

lokalizacja

Sandomierz, świętokrzyskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorzy projektu:

Wiesław Szumielewicz od wielu lat aktor tarnobrzeskiego teatru Czwartek. Interesuje się przeszłością Królewskiego Miasta – Sandomierza. Chce przybliżyć lokalnej społeczności historię prężnie działającego, amatorskiego teatru z międzywojnia. 

Angelika Stasiak – realizacja projektu była dla niej kolejne wyzwaniem, dzięki któremu mogła zdobyć nowe umiejętności i zgłębić tajniki działań międzypokoleniowych. Pomysł na inicjatywę wynika także z jej pasji, jaką jest teatr. Chce przyczynić się do stworzenia miejsca, gdzie zarówno seniorzy jak i młodzi ludzie będą wspólnie działać i budować nowe relacje.

Organizacja wspierająca: Sandomierskie Centrum Kultury

Podróż w czasie do Sandomierza sprzed 80 lat, której celem było przedstawienie młodemu pokoleniu historii sandomierskiego teatru amatorskiego. Animatorzy zaprosili uczestników na międzypokoleniowe warsztaty teatralne, ale także wspólne poszukiwanie informacji o sandomierskim amatorskim Teatrze Dramatycznym. Inicjatywie towarzyszyły warsztaty z montażu obrazu i dźwięku dla młodzieży i osób starszych. Wykorzystując zdobyte na warsztatach doświadczenia, uczestnicy zebrali wspomnienia o czasach, kiedy Sandomierz tętnił życiem kulturalnym i nagrali wspomnienia osób, które miały ograniczone możliwości zaangażowania się w działania projektu. Zakończeniem był spektakl na podstawie wspomnień o teatrze.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content