Swojacy, czyli opowieści zza miedzy

Projekt zakończony

lokalizacja

Stare Juchy, warmińsko-mazurskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Krystyna Pilawska-Wierińska – przez wiele lat prowadziła dziecięce grupy teatralne, jej świat to taniec i teatr. Jako emerytka pracuje społecznie w wiejskiej świetlicy w Szczecinowie i Starych Juchach. Zainicjowała powstanie Niezależnej Grupy Kobiet Aktywnych „Szczecinowianki”. Prowadzi warsztaty kulinarne skierowane do seniorów, młodzieży i dzieci. Praca z młodymi ludźmi daje jej mnóstwo energii i inspiracji.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Stare Juchy

Animatorka zainicjowała powstanie wędrownego teatru, którego przedstawienia pokazują losy ludzi przesiedlonych na Mazury po 1945 roku. Uczniowie szkoły gminnej i szkół średnich z Ełku wysłuchali i sfilmowali opowieści seniorów. Na ich kanwie powstały scenariusze do pierwszych trzech miniatur teatralnych. Młodzi ludzie biorący udział w projekcie skorzystali z rad doświadczonego reżysera, jak w ciekawy sposób przenieść na scenę udokumentowane wywiady z seniorami. Następnie sami wcielili się w rolę aktorów. Teatr dotarł do trzech pobliskich wsi, w których nie ma świetlicy. Wizyta teatru była okazją do spotkania się mieszkańców wsi i snucia własnych opowieści. W planach są już kolejne premiery w bardziej oddalonych zakątkach gminy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content