Magiczny stolik teatru

Projekt zakończony

lokalizacja

Nowy Sącz, małopolskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań

Animatorzy:

Jerzy Franciszek Michalak – jest artystą plastykiem o specjalności scenografa, reżyserował też spektakle teatralne. Jako emeryt nadal realizuje swe artystyczne pasje w malarstwie, rzeźbie i rysunku, współpracuje też z różnymi grupami teatralnymi. Od niedawna teatralną pasja dzieli się ze słuchaczami UTW.

Aneta Kruk – od urodzenia mieszka w Nowym Sączu. Chociaż uwielbia podróże, a najbardziej wyprawy w góry, to i tak najchętniej wraca do rodzinnych stron, do małego miasta, które ma szczególna atmosferę. W wolnym czasie słucha muzyki. Obecnie studiuje i odbywa staż na uniwersytecie trzeciego wieku.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grupa seniorów z Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku usiadła przy stolikach. Nie po to jednak, by przy nich napić się kawy lub pograć w karty– stoliki stały się miejscem kreatywnej wymiany myśli, a także głównym rekwizytem teatralnym. Przy stolikach powstały scenariusze przedstawień, stanowiły też scenę, na nich budowana była scenografia. Każda z czterech grup przynależąca do poszczególnych stolików stworzyła spektakl innego rodzaju – wykorzystując tekst, poezję, muzykę lub piosenkę. Przedstawienia zostały pokazane w szkołach powiatu nowosądeckiego, na UTW, w Pałacu Młodzieży, w domu opieki społecznej i w klubach seniora. Proces powstawania tych nietypowych wystąpień na granicy performance’u był fotografowany i filmowany, by na koniec powstała wystawa.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content