Wiemy, że byli

Projekt zakończony

lokalizacja

Baranowo, kujawsko-pomorskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań
Animatorka:

Ewa Orzechowska – z Anglii do rodzinnej Polski trafiła 10 lat temu szukając miejsca, gdzie mogłaby złapać oddech po intensywnym życiu zawodowym. Jest nauczycielką, odbyła praktyki w Zambii i w osadach indiańskich. Dziś rozwija swoje pasje jako artystka, zapalona ogrodniczka i hodowca zwierząt. Lubi pracę z dziećmi – uczy języka angielskiego w pobliskiej szkole, a po godzinach jest reżyserką i opiekunką młodzieżowej grupy teatralnej Brzozaki, z którą od paru lat bada lokalną historię i kulturę. 

Organizacja wspierająca: Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno-Artystycznej

W Gminie Parchowo na dawnym pograniczu polsko-niemieckim młodzieżowa grupa Brzozaki badała wraz z seniorami historię zapomnianych ewangelickich cmentarzy. Młodzi historycy poszukiwali informacji w bibliotekach, wspólnie ze starszymi odwiedzili leśne mogiły i wysłuchali ich wspomnień, w ten sposób zbierając materiały do spektaklu. W ramach przygotowań odbyły się również warsztaty plastyczne, fotograficzne, śpiewu i kreatywnego pisania, w których udział wzięli zarówno młodsi jak i starsi, w tym seniorzy z pobliskiego UTW. Współpracując z młodzieżą, pomogli w pracach nad spektaklem o pamięci. Kiedy ten był już gotowy, grupa teatralna ruszyła w objazdową trasę wozem konnym – fragmenty widowiska zostały zaprezentowane w okolicznych wsiach i osadach leśnych. Finałowy spektakl miał miejsce w Wiejskim Domu Kultury Jasień.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content