Projekt w trakcie realizacji/trwa
Solecka Senioriada

Animatorzy zaproponowali zajęcia bardziej i mniej aktywnym starszym osobom, które nowe umiejętności taneczne, rękodzielnicze i fotograficzne pokażą podczas wielkiego święta seniorów.

Projekt zakończony
Okiem smartfona na industrialną przyrodę

Uczestnicy wzięli udział w plenerowych warsztatach fotograficznych, doskonaląc swoje umiejętności wykonywania zdjęć smartfonem. Fotografowali przyrodę miejsc poindustrialnych na terenie Bytomia, Tarnowskich Gór i Katowic. Zwieńczeniem projektu była wystawa.

Projekt zakończony
Moja ulica, moja okolica

Seniorzy, wykorzystując zdjęcia rodzinne oraz fotografie miejsc i zdarzeń ze swojego dzieciństwa i młodości, stworzyli na nowo historię Olsztyna na podstawie własnych mikroopowieści. Uczestnicy projektu nie tylkocwrócili do wspomnień, ale także uświadomili sobie, jak zmieniła się „ich ulica i okolica”.

Projekt zakończony
Tamte dziewczyny – wspomnienia w kolorze sepii

Animatorki postanowiły zachęcić seniorki do dzielenia się wspomnieniami z młodości na chwilę przed zamążpójściem. Powstanie album z ich historiami i zdjęciami, a także wystawa

Projekt zakończony
Panowie do boju

Animatorka z grupą seniorów zaprosiła młodszych do wspólnych działań: wędkowania, majsterkowania, warsztatów fotograficznych i odkrywania historii miasta.

Projekt zakończony
Kadry z szafy

W Toruniu połączyli siły miłośnicy mody i niekonwencjonalnej fotografii. Seniorzy i licealiści wzięli udział w zajęciach fotograficznych połączonych z odkrywaniem historii mody.

Projekt zakończony
Odnawiamy śląskie tradycje

Animatorki uruchomiły międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.

Projekt zakończony
Śląski plac wczoraj i dziś

Animatorzy zachęcili seniorów, by sięgnęli po swoje zbiory zdjęć i uważnie się im przyjrzeli. Potem uczestnicy podczas warsztatów nauczyli się rekonstruować fotografie.

Projekt zakończony
Otwartość

Animatorki postanowiły pokazać, że starszej osobie wypada być ekstrawagancką, odważną, piękną, pewną siebie i swojego ciała. Częścią projektu była sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
Równe babki II

Seniorki fotografowały sceny ze swojego życia nawiązujące do zagadnienia gender. Wybrane zdjęcia graficzka przerobiła na rysunki, potem powstały makatki i film animowany.

Projekt zakończony
Ach, co to był za ślub

Grupa gimnazjalistów nagrała i spisała historie dwudziestu małżeństw z Krupskiego Młyna. Zbieranie tych opowieści zbliżyło do siebie młodych i starszych mieszkańców.

Projekt zakończony
Mapa korzeni – mapa pamięci

Animatorki zaprosiły mieszkańców do wspólnego tworzenia kolażowej mapy ich miejscowości. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach, a finałem była wystawa.

Projekt zakończony
Poznań i ja – fotografia wspomnień

Słuchacze UTW wraz z grupą studentów i uczniów przywołali wspomnienia i atmosferę starego Poznania. Efektem pracy był na bieżąco uzupełniany, internetowy album.

Projekt zakończony
Wczoraj i dziś mieszkańców gminy Chodów

Animatorka zaprosiła seniorów i młodsze osoby do poznawania historii regionu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich.

Projekt zakończony
Jedna ulica, tysiące wspomnień

Poznawanie historii jednej z ulic Stoczka zamieniło się w fascynującą przygodę z fotografią w tle. Międzypokoleniowa grupa m.in. stworzyła mapę i płytę z opowieściami.

Projekt zakończony
Co było z tą bramą

Studenci UTW za pomocą fotografii przybliżyli młodym ludziom wygląd dzielnicy Fabryczna sprzed lat. Zdjęcia były pretekstem do rozmów o najnowszej historii miasta.

Projekt zakończony
Marzenia w migawce

O marzeniach można opowiadać w różny sposób, na przykład za pomocą fotografii. Aparaty stały się pretekstem do spotkania dwóch pokoleń. Powstała galeria portretów i marzeń.

Projekt zakończony
Fotomontaż

Animatorzy zorganizowali warsztaty fotograficzne dla młodzieży i seniorów. Uczestnicy odszukali stare fotografie miasta i uruchomili atelier fotograficzne.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content