Teatr choćby malućki

Projekt zakończony

lokalizacja

Szprotawa , lubuskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorki:

Maria Elżbieta Plucińska – była nauczycielką i dziennikarką. Jej pasją jest teatr. Bywała aktorką i reżyserką, pisała też scenariusze spektakli. Obecnie kieruje Teatrem Słowa, który działa w ramach Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Życie upływa jej na ciągłym poszukiwaniu. Kocha podróże – te w świat i te w głąb człowieka. Na co dzień zajmuje się wielopokoleniowym domem rodzinnym, wspólnie z mężem prowadzi Klub Podróżnika.

Karolina Winiarczyk – jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie. Lubi literaturę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Należy do miejscowego aktywu bibliotecznego i dzięki temu często spotyka się ze słuchaczami szprotawskiego UTW. Wolny czas spędza aktywnie, jeżdżąc na rowerze i pływając. Choć bardzo lubi swoje miasteczko, uważa, że brakuje w nim miejsc, w których można ciekawie spędzić czas.

Organizacja wspierająca: Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czy miłość w czasach młodości babci była inna? Czym różnią się dawne i dzisiejsze listy miłosne? O czym marzą różne pokolenia? Na te pytania szukali odpowiedzi studenci UTW i licealiści podczas międzypokoleniowych warsztatów teatralnych. Uczestnicy uczyli się, jak można na scenie pokazać różne barwy miłości, jak o niej pisać i mówić. Wspólnie stworzyli scenariusz spektaklu i scenografię. Wzięli udział w ćwiczeniach ośmielających, uruchamiających wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia koncentrowały się tańcu, słowie i muzyce. W efekcie przygotowali zostało widowisko słowno-muzyczne zatytułowane Pamiętnik mojej babci. Spektakl odniósł sukces, grany był wiele razy, także w walentynki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content