Krzywe komedyjki, czyli wioskowy serial teatralny

Projekt zakończony

lokalizacja

Krzywe, podlaskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań

Animatorki projektu:

Anna Wojciechowska – jest sołtyską, lubi organizować różne imprezy artystyczne. Jej marzeniem jest kontynuowanie tradycji komedyjek wiejskich tworzonych niegdyś przez jej wujka. Stworzyła w swojej wsi grupę teatralną TeatrZamaniony. Chciałaby ochronić od zapomnienia lokalną gwarę.

Małgorzata Makowska – z zamiłowania i wykształcenia folklorystka. Dokumentuje elementy niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tj. pieśni, muzykę instrumentalną, obrzędy. Lubi działania z dziećmi i seniorami.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem

Animatorki zaprosiły mieszkańców wsi Krzywe i okolic do działań teatralnych – przygotowania cyklu scenek w lokalnej gwarze. Skorzystały z doświadczenia działającej już we wsi grupy teatralnej TeatrZamaniony. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, by zgłębiać tajniki teatru i lokalnej gwary. Zdobyli doświadczenie w tworzeniu scenariuszy, scenografii, dokumentacji miejscowych tradycji, a przede wszystkim szlify aktorskie. Była to świetna okazja do zacieśnienia więzi sąsiedzkich. Najmłodsi poznali najciekawsze historie związane z miejscem ich życia oraz dawniejsze tradycje obrzędowe i przyśpiewki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content