Zielone rękawiczki

Projekt zakończony

lokalizacja

Ustka, pomorskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Barbara Paszkiewicz  jest prezeską Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodowitą ustczanką. Przez wiele lat pracowała w samorządzie, gdzie była odpowiedzialna za promocję miasta. Dba o ochronę środowiska naturalnego.

Organizacja wspierająca: Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku – ŻYJ KOLOROWO

Słuchacze Usteckiego UTW i uczniowie szkoły podstawowej swoje połączyli siły i pomysły we wspólnych działaniach promujących ekologię. W trakcie warsztatów plastycznych zaprojektowali logo projektu, a na zajęciach krawieckich uszyli lniane torby na zakupy. Pod kierunkiem trenerów – aktorów z Teatru Władca Lalek ze Słupska przygotowali spektakl promujący postawy ekologiczne. Wspólnie ze służbami komunalnymi stworzyli plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki w pobliżu lasu i szlaku rowerowego, w niedużej odległości od plaży (posprzątano śmieci, utwardzono grunt, zasiana została trawa, powstały siedziska i miejsce na ognisko). W Dniu Ziemi odbyła się uroczysta premiera spektaklu połączona z paradą uliczną, czyli wspólnym przemarszem dzieci, seniorów i aktorów do nowego miejsca plenerowych spotkań. Projekt zakończył festyn ekologiczny.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content