Seniorwizacja. „Tu i teraz” w dialogu międzypokoleniowym

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorki projektu:

Izabela Hejne-Krystosiak aktywna seniorka na emeryturze. Była organizatorką i uczestniczką zajęć improwizacyjnych dla seniorów, a ostatni czas przyniósł jej wiele nowych doświadczeń. Oprócz odkrycia ciekawej formy spędzania wolnego czasu, nawiązała wiele nowych znajomości i przyjaźni. Improwizacja daje jej nowe możliwości rozwoju osobistego i dużo satysfakcji.

Karina Krystosiak – jak mówi o sobie: urodzona organizatorka i osoba bardzo aktywna, co, w jej przypadku stanowi cechę rodzinną. Od kilku lat uczy się i ćwiczy improwizację. Dzięki niej pokonała swoje ograniczenia i bariery – łatwiej radzi sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, nawiązuje kontakty z innymi ludźmi w różnym wieku. Tego samego chce dla seniorów.

Organizacja wspierająca: Fundacja Klancyk

Zajęcia improwizacji dla seniorów – seria warsztatów (dla początkujących i zaawansowanych) przygotowująca ich do międzypokoleniowego występu. Improwizacja to forma przedstawienia teatralnego bez wcześniej przygotowanego scenariusza, polegająca na interakcji między uczestnikami. W ramach działania stworzono dwie grupy warsztatowe. Grupa zaawansowana (międzypokoleniowa) doskonaliła swoje umiejętności i rozwijała je pod kątem wspólnego występu na scenie. Grupa podstawowa rozpoczęła przygodę z improwizacją od podstaw, ucząc się radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia zwiększyły wiarę uczestników we własne możliwości, ułatwiły im kontakt z innymi, podniosły samoocenę i poszerzyły krąg znajomych. Finałem był międzypokoleniowy występ.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate