Śladami tradycji

Projekt zakończony

lokalizacja

Kułakowice Trzecie, lubelskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań
Animatorki:

Weronika Siatka – jest emerytowaną nauczycielką. Obecnie prowadzi Klub Seniora „Srebrne Świerki”. Należy do Stowarzyszenia Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kułakowice Trzecie. Lubi robótki ręczne i podróżowanie po Polsce. Interesuje się teatrem. Śpiewa w zespole i naprawdę lubi to robić. Często i chętnie spotyka się z ludźmi.

Agnieszka Gągoł – przez jakiś czas pracowała jako animatorka kultury w świetlicy w Kułakowicach Trzecich. Należy do zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kułakowice Trzecie. Jej pasją są podróże oraz książki. W wolnych chwilach tworzy różnorodne ozdoby z papieru i innych materiałów, wykonuje dekoracje dla miejscowej szkoły, świetlicy i kościoła. Jest szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych córek.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą Wojałowicach

W Kułakowicach Trzecich powstał nawiązujący do tradycji teatru obrzędowego Teatr Pokoleń. Głównymi aktorami zostali seniorzy i dzieci. Podczas cyklu warsztatów spotykali się z instruktorem teatralnym, który przygotował ich do pracy na scenie, poprowadził warsztaty z teatru obrzędowego, pomógł w opracowaniu scenariusza. Uczestnicy samodzielnie uszyli stroje, przygotowali rekwizyty i scenografię. Stworzyło to wiele okazji do spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i tworzenia bliskich relacji. Amatorzy teatru opracowali dwa widowiska: jedno z związane z Bożym Narodzeniem, drugie z Nocą Świętojańską. Aby podpatrzeć, jak pracują profesjonaliści, międzypokoleniowa grupa pojechała na warsztaty i przedstawienie do teatru Juliusza Osterwy w Lublinie. Po obejrzeniu spektaklu spotkali się z aktorami i poznali kulisy teatru. Mieli także okazję obejrzeć inne grupy tworzące teatr obrzędowy Sejmiku Teatrów Obrzędowych w Tarnogrodzie. W czasie trwania projektu dzieci zbierały informacje od osób starszych o tradycjach regionalnych. Następnie umieszczały je w kronice, a zebrany materiał posłużył do wydania publikacji. Premiera czerwcowego spektaklu odbyła się na świeżym powietrzu i była okazją do spotkania całej lokalnej społeczności.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content