Pękające torby z papieru

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań

Animatorka:

Romualda Thomsen – jest osobą pełną życia, ma młodzieńczy błysk w oku i szeroki uśmiech. Pracowała w telewizji, w Związku Polskich Artystów Plastyków, w Dziale Terapii w Domu Spokojnej Starości w Danii. Interesuje się muzyką, sztuką i kulturą. Działa aktywnie na różnych polach – śpiewa w chórze „Conto Sonoro” w Łodzi, maluje obrazy i komponuje muzykę. Jej pasją jest teatr. Dba również o swoją kondycję fizyczną – chodzi na zajęcia tai-chi oraz na siłownię.

Organizacja wspierająca: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Pękające torby z papieruto dramat Marka Chronowskiego rozgrywający się w domu spokojnej starości. Autor z czułością i humorem przedstawia perypetie głównych bohaterów, odsłaniając ich uczucia i motywy postępowania. Do pracy nad przedstawieniem animatorka zaprosiła seniorów. Były warsztaty teatralne, emisji głosu, ćwiczenia dykcji. Ci, którzy nie czuli się dobrze na scenie, pomogli w pracach scenograficznych, technicznych, promocyjnych oraz organizacyjnych. Na warsztatach plastycznych powstały kostiumy i rekwizyty oraz plakat promujący sztukę. Teatr to fantastyczny sposób na atrakcyjne, aktywne i rozwijające spędzanie czasu. Daje też możliwość do zgłębiania wiedzy o sobie i poznawania nowych ludzi. Spektakl o seniorach stworzyli seniorzy, w wyniku czego powstała autentyczna i głęboka analiza ludzkiego życia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content