Projekt w trakcie realizacji/trwa
Lubię Białogard, bo…

Idea projektu wynika z przekonania animatorek, że opinie osób starszych często pozostają niewidoczne. Formą międzypokoleniowego dialogu jest wspólne tworzenie filmu.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych

Animatorzy tworzą przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej wspólnotę seniorów zainteresowanych sztuką współczesną, proponują m.in. wykłady, warsztaty i spacery.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Historia kina w… Parzęczewie – utworzenie Klubu Filmowego

Animator, miłośnik kina, tworzy klub filmowy, aby podzielić się z innymi swoją pasją i przybliżyć atmosferą oczekiwania na seanse oraz dyskusji o obejrzanych filmach. 

Projekt zakończony
Spacery filmowe: nasze kino

To cykl międzypokoleniowych spotkań mieszkańców Włocławka i okolic, podczas których uczestnicy odtworzyli i utrwalili historię dawnych lokalnych kin.

Projekt zakończony
 Uwolnić marzenia

Działania skierowane do seniorów i dzieci z domów dziecka oraz rodzin zastępczych, którzy wspólnie tworzyli techniką poklatkową filmiki na temat swoich marzeń.

Projekt zakończony
Powróćmy z teatrem

Inicjatywa, której celem było przedstawienie młodemu pokoleniu historii sandomierskiego teatru amatorskiego. Zakończeniem był spektakl na podstawie wspomnień o teatrze.

Projekt zakończony
Rozpowszechnienie idei aktywnego i kreatywnego życia wśród seniorów poprzez realizację filmu dokumentalnego

Animatorzy zaproponowali taniec jako sposób na aktywizację fizyczną i społeczną seniorów. Cykl warsztatów tanecznych zakończył się występami i pokazami.

Projekt zakończony
Szuflada seniora

Spotkania ze świadkami historii, zbieranie materiałów archiwalnych, wspólne tworzenie wystawy i filmu są okazją do budowania międzypokoleniowych relacji.

Projekt zakończony
Movie Mówi. Międzypokoleniowe opowieści cyfrowe

Tworzenie cyfrowych opowieści może być okazją do poznania nowych technologii, nauki opowiadania historii, ale i pretekstem do spotkania w międzypokoleniowym gronie.

Projekt zakończony
Chodźmy razem do kina

Podczas cyklicznych spotkań międzypokoleniowa grupa odkrywała historię kina, przyjrzała się filmowi „od kuchni” i nakręciła własne filmowe opowieści.

Projekt zakończony
Kawiarenka filmowa

We wsi niedaleko Poznania powstała kino-kawiarnia, aby mieszkańcy mogli wspólnie obejrzeć film, a potem o nim podyskutować i razem ustalić repertuar na kolejne dni.

Projekt zakończony
Jestem w kadrze – warsztaty wokół filmu

Seniorzy wzięli udział w warsztatach filmowych – uczyli się operować kamerą i występować przed nią, poznali sekrety filmowej kuchni. Stworzyli etiudę i dokument.

Projekt zakończony
Kiniorzy w akcji

W Brwinowie i Milanówku seniorzy i młodzi ludzie tworzyli niezależne polskie kino. Chwycili za telefony komórkowe, by stworzyć własne filmy dokumentalne.

Projekt zakończony
Bohater swoich czasów

Młodzież i seniorzy stali się lokalnymi dokumentalistami – przeszli profesjonalne szkolenie i stworzyli pięć etiud filmowych o historiach starszych mieszkańców okolicy.

Projekt zakończony
Fabuła dwóch pokoleń

Uniwersalny i ponadczasowy język filmu stał się płaszczyzną porozumienia między przedstawicielami różnych pokoleń. Starsi i młodsi razem oglądali znane dzieła filmowe.

Projekt zakończony
Randka z kinem Wyzwolenie

Seniorzy i młodzież przypomnieli historię nieczynnego już kina. Wspólnie zorganizowali wystawę pamiątek, plenerowe pokazy filmowe, powstał też międzypokoleniowy DKF.

Projekt zakończony
Dziadki dziatkom

Grupa uczestników UTW i młodych ludzi postanowiła zebrać i uwiecznić wspomnienia radzyńskich seniorów. Powstał film, a na jego premierę przyszło 500 osób.

Projekt zakończony
Klaps – Filmowa Podkowa

Animatorka zaprosiła słuchaczy UTW i uczniów do udziału w międzypokoleniowych warsztatach filmowych. Starsi i młodsi filmowcy zmierzyli się z tematem małej ojczyzny.

Projekt zakończony
Historię bajkową tworzymy na nowo

Animatorzy wspólnie z seniorami uruchomili amatorski teatr lalkowy. Powstał spektakl – wierszowana bajka o życiu mieszkańców Zahajek, a także film o tworzeniu lalek.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content