Projekt zakończony
Manual Factory – dzierganie z sercem

Międzypokoleniowa grupa znów przystąpiła do wspólnego dziergania. Ręczne robótki zostały przekazane na rzecz potrzebujących w domu pomocy społecznej i hospicjum.

Projekt zakończony
Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci

Animatorki zaprosiły grupę aktywnych seniorów do wsparcia osób samotnych i włączenia się w proces rewitalizacji zaniedbanych, zapomnianych przestrzeni miasta.

Projekt zakończony
Wędrujący Klub Czytających Dzieciom

Grupa seniorów wzięła udział w warsztatach z ekspertami, a zdobyte umiejętności wykorzystała, by umilić czas najmłodszym w domach dziecka, szpitalach i świetlicach.

Projekt zakończony
Latające babcie

Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.

Projekt zakończony
Wróć do nas

Seniorzy dostarczali i czytali książki osobom pozostającym w domach ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Literatura stała się pretekstem do spotkań i wymiany myśli.

Projekt zakończony
Latająca biblioteka

Na krakowskim osiedlu powstała biblioteka przystosowana do potrzeb osób starszych i słabowidzących. To miejsce integracji mieszkańców i współpracy różnych pokoleń.

Projekt zakończony
Kreple, szłoty i inksze

Aktywni seniorzy z zabrzańskiego Uniwersytetu Otwartego postanowili połączyć kultywowanie regionalnych tradycji z pomocą najmłodszym wychowankom domu dziecka.

Projekt zakończony
Kurtyna w górę

Wolontariusze Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza przygotowali spektakl we współpracy z dziećmi z pogotowia opiekuńczego. Gotowy spekatakl pokazali publiczności.

Projekt zakończony
Latające babcie

Grupa uzdolnionych literacko, plastycznie i muzycznie babć czytała autorskie bajki dzieciom w domach dziecka, hospicjach i świetlicach.

Projekt zakończony
Wędrujący Klub Czytających Dzieciom

Pomysł na Wędrujący Klub Czytających Dzieciom był prosty: grupa przyjaciół wygospodarowała trochę wolnego czasu i czytała dzieciom w świetlicach, szpitalach i przedszkolach.

Projekt zakończony
Pomocna Łapka

To sieć przyszywanych matek i córek. Wolontariuszki UTW otoczyły opieką samotne starsze osoby– odwiedzały je w domach, rozmawiały, chodziły na spacery.

Projekt zakończony
Działamy dla małych społeczności

Starsi i młodsi wolontariusze z terenów pięciu powiatów rozpoczęli działania na rzecz rodzin wielodzietnych. Wzięli udział w świątecznej akcji pomocowej i działają dalej.

Projekt zakończony
Szukaj z nami

Animatorki zaprosiły starsze osoby do wolontariatu w Fundacji ITAKA, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Seniorzy po cyklu szkoleń włączyli się do pracy.

Projekt zakończony
TRANSFERY – wolontariat medyczny lekarzy seniorów

Animatorzy postanowili zainteresować emerytowanych lekarzy wolontariatem w Przychodni dla Bezdomnych i Ubogich prowadzonej przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content