Międzypokoleniowe przedsięwzięcie, w ramach którego seniorki podzieliły się z dziećmi piosenkami i zabawami ze swojej młodości. Inicjatywie towarzyszyły warsztaty.
Seria warsztatów muzycznych, zakończona wspólnym koncertem. Inicjatywa sprawiła uczestnikom wiele radości i wyzwoliła w nich chęć do międzypokoleniowych działań.
Warsztaty muzyczne, których celem było budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami dwóch pokoleń, a w efekcie zapobieganie samotności i izolacji osób starszych.
Czasem w losy mieszkańców wplecione są dramatyczne wydarzenia historyczne. Wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni łemkowskich i ukraińskich może być okazją do spotkania.
Kameralne koncerty muzyki klasycznej, przy okazji których można porozmawiać z wykonawcami
poszerzają horyzonty i pozwalają spędzić czas z bliskimi.
Międzypokoleniowy chór to odpowiedź na potrzebę wspólnego muzykowania, spędzania czasu i rozwoju. Uczestnicy wzmacniali swoje umiejętności podczas warsztatów, a finałem był koncert.
Comiesięczne wieczory muzyczne to okazja dla mieszkańców okolicy do zapoznania się ze działaniami seniorów i młodzieży zjednoczonych wokół muzycznych eksperymentów.
Wykonawcami na koncertach skierowanych do najmłodszych byli emerytowani muzycy, którzy wybrali utwory i zadbali, by formuła koncertów była przyjazna dzieciom.
Chór „Senioritki” przedstawił swoje umiejętności najmłodszym oraz zaśpiewał w poznańskich i okolicznych domach seniorów. W repertuarze mają pieśni z wielu stron świata.
Uczestnicy grupy wokalno-artystycznej pod okiem profesjonalistów pracowali nad dykcją, ruchem scenicznym i samodzielnie przygotowali tekst przedstawienia oraz śpiewnik.
Uczestnicy projektu słuchali Komedy, czytali Gałczyńskiego, poznali obrazy Fridy Kahlo. Zainspirowani życiem i twórczością artystów tworzyli, często po raz pierwszy, własne dzieła.