Senior w akcji resocjalizacji 

Projekt zakończony

lokalizacja

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorka projektu:

Halina Czarnocka – słuchaczka uniwersytetu trzeciego wieku, wierzy, że świat można zmieniać drobnymi działaniami, które stopniowo składają się na większą całość. Uważa też, że każdemu należy się druga szansa i pomoc w ułożeniu sobie życia na nowo.

Organizacja wspierająca: Fundacja bez nazwy

Korzystając ze swoich umiejętności, wiedzy i doświadczeń zaangażowani społecznie seniorzy stworzyli ofertę działań dla osadzonych. Inicjatywa włączała się w realizowany w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie program resocjalizacji i była kontynuacją działań, w ramach których osadzeni mogli skorzystać z warsztatów, wspólnych wyjść do kina czy teatru oraz koncertów i wycieczek. Powołano grupę kabaretową wraz z seniorskim kabaretem „Galimatias” i przygotowano spektakl dla innych osadzonych oraz mieszkańców Bydgoszczy, warsztaty muzyczne. Powstał także zespół wokalno-muzyczny, składający się z osadzonych i seniorów. Warsztaty zakończyły się wspólnym koncertem.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate