Ślonzki, ptoki, ślimoki

Projekt zakończony

lokalizacja

Ruda Śląska, śląskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Małgorzata Urbańczyk – jest pedagogiem, filologiem, matką trójki dzieci i babcią czterech wnucząt. Jako doradca metodyczny języków obcych prowadziła szkolenia, warsztaty i konferencje dla młodych nauczycieli. Założyła kółko teatralne działające przy Rudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Lubi pracę z dziećmi, podróże, teatr i wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne.

Organizacja wspierająca: Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jak sprawić by język śląski przestał być barierą w komunikacji pomiędzy pokoleniami? Stworzyć wspólny teatr. Bo jak mawiał poeta Juliusz Ligoń: „Nigdy się nie wypra godki, kero w sercu mom”. Słuchacze Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami przedstawienie oparte na historii „śląskiego Kopciuszka” – Joasi Gryzik, córki ubogiej sprzątaczki na dworze bogatego przemysłowca Karola Goduli. Podczas wspólnych zajęć warsztatowych młodzi poznawali zwroty, które powoli wychodzą już z użycia i wraz z seniorami uczyli się przełamywać własną nieśmiałość, poznając techniki pracy na scenie. Wspólnie wzięli udział w zajęciach z modulacji głosu, gestykulacji czy mimiki. Oprócz przedstawienia uczestnicy projektu przygotowali i zorganizowali towarzyszące mu imprezy: wspólne bajanie, muzykowanie i podchody. Razem wybrali się do teatru i izby regionalnej. Przygotowany spektakl zaprezentowali przed słuchaczami UTW, seniorami w domach opieki i dziećmi z pobliskiej szkoły podstawowej.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content