Od 3 do…? 93

Projekt zakończony

lokalizacja

Zabłudów, podlaskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań
Animatorka:

Barbara Gawrońska  pasjonuje się teatrem. W swoim życiu zawodowym łączyła różne dziedziny – od ekonomii po arteterapię. Artystyczną duszę odziedziczyła po swoich dziadkach i pradziadkach. Przez wiele lat prowadziła amatorskie zespoły teatralne, teraz zaczyna tworzyć teatr obrzędowy w środowisku wiejskim.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś „BarWa”

Mieszkańcy wsi z terenu gminy Zabłudów na Podlasiu zaangażowali się w powołanie wiejskiego, wielopokoleniowego teatru obrzędowego. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy wzięli udział w warsztatach artystycznych i etnograficznych. Dzieci przygotowały lalki na warsztatach lalkowych. Młodzież zamieniła się w dziennikarzy i w swoich wsiach poszukiwała śladów przeszłości i tradycji. Kobiety z okolicznych wsi razem z kapelą ludową przypomniały wszystkim już prawie zapomniane ludowe pieśni. Miłośnicy kuchni spotkali się na warsztatach kulinarnych i przygotowali wspólnie regionalne specjały. Raz w miesiącu uczestnicy różnych grup warsztatowych spotykali się na imprezach integracyjnych. Wspólne spotkania i cykl zróżnicowanych warsztatów przygotowała mieszkańców wsi do stworzenia teatru obrzędowego i wystawienia międzypokoleniowego przedstawienia. Premiera spektaklu odbyła się wiosną.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content