Podgórskie Targi Wspomnień

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działańAnimatorzy:

Andrzej Chytkowski – emerytowany policjant; wieloletni pasjonat historii Podgórza, badacz archiwów i bibliotek; wykładowca historii podczas organizowanych przez Dom Kultury Podgórze spacerów historycznych; wydawca kilku książek o charakterze historycznym; na własny użytek tworzy fonotekę z nagraniami wspomnień osób zasłużonych historycznie i nie tylko.

Maciej Kwiatkowski – krakowski działacz i twórca kabaretowy; jest kucharzem; od kilku lat tworzy kabaret 7 minut Po, który zajmie się realizacją w trakcie trwania projektu spektakli kabaretowych; współpracuje z Podgórskim Domem Kultury; uważa, że sztuka kabaretowa może mieć moc łączenia społecznego, bo przecież nie ma nic przyjemniejszego niż uśmiech.

Organizacja wspierająca: Dom Kultury Podgórze

Seniorzy z Podgórza, jednej z dzielnic Krakowa, przygotowali serię wydarzeń związanych z jego historią. Najpierw wraz z kabaretem 7 minut Po przygotowali spektakl, by przenieść widzów do Podgórza z czasów swojej młodości. Powstała również plenerowa scena, na której starsze osoby opowiadały swoje historie: o miłości, młodych latach, ale i o wojennych losach. Uczestnicy stworzyli także kapelę podgórską, która przywróciła pamięć o piosenkach śpiewanych w połowie XX wieku. Zespól reklamował oraz uświetniał imprezy organizowane w ramach projektu.

Wspomnienia seniorów były nagrywane, dzięki czemu w Domu Kultury Podgórze powstała Fonoteka Pamięci Podgórza.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content