Teatr Powernennia

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Przemyśl, podkarpackie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań
Animatorki: 

Halina Bodnar jest przedstawicielką mniejszości ukraińskiej w Polsce. Interesują ją historie ludzi, którzy, niezależnie od okoliczności, zdecydowali się powrócić na rodzime ziemie i na miejsce do życia wybrali, tak jak ona, Przemyśl. Aktywna członkini Związku Ukraińców w Polsce.

 Katarzyna Komar-Macyńska od niedawna mieszkanka Przemyśla. Dotychczas aktywna głównie w projektach młodzieżowych, dzisiaj rozwija skrzydła we współpracy z seniorami. Jest szczególnie zainteresowana wspomnieniami starszych Ukraińców, którzy powrócili na polskie ziemie. Chce, by historie Ukraińców poznało szersze grono odbiorów.

Organizacja wspierająca: Związek Ukraińców w Polsce

To kontynuacja działań zapoczątkowanych w 2018 r., czyli Archiwum Powernennia – Historie Przemyskich Powrotów. Teraz powstaje międzypokoleniowa amatorska grupa teatralna, która stworzy w przestrzeni publicznej Przemyśla wydarzenie teatralne skonstruowane z elementów wspomnień zebranych w Archiwum Powernennia. Animatorki zainspirowały się wspomnieniami starszych mieszkańców Przemyśla, którzy opowiadali o czasach, gdy w Domu Ukraińskim działało wiele grup artystycznych (lata 60-80. XX wieku), a jedną z nich był teatr. Projekt ma na celu opowiedzenie mieszkańcom Przemyśla osobistych historii przedstawicieli mniejszości ukraińskiej, a tym samym zwiększenie świadomości na temat ich przywiązania do rodzimych stron oraz wkładu w rozwój tego miasta. Poprzez wyjście z tymi wspomnieniami na ulicę uczestnicy chcą przełamać pewne tabu dotyczące Ukraińców w Przemyślu, a poprzez subtelne, teatralizowane działanie pokazać lokalną różnorodność. 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content