Posłuchaj, żeby zobaczyć

Projekt zakończony

lokalizacja

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działańAnimatorzy:

Krzysztof Drapiewski na emeryturze prowadzi bardzo aktywne życie. Jego pasją jest historia. Współredaguje pismo „Na oścież”, w którym spełnia się jako dziennikarz oraz przybliża czytelnikom historię okolicy. Znajduje również czas na koordynowanie działań lokalnych społeczników i dba o otaczającą kościół zieleń. Całkiem niedawno odkrył, że ma talent aktorski i zamierza go rozwijać.

Katarzyna Lewandowska – z wykształcenia jest specjalistką pracy z osobami z niepełnosprawnościami umysłowymi, ukończyła także szkołę muzyczną II stopnia oraz kurs teatralny. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych. Na co dzień zajmuje się czwórką wspaniałych dzieci. Znajduje też czas na rozwijanie swoich pasji: śpiewa w zespole pop-gospelowym, zgłębia wiedzę o teatrze. Ma mnóstwo energii, lubi wyzwania i działanie na rzecz innych.

Organizacja wspierająca: Fundacja „Wiatrak”

Seniorzy, młodzież i dzieci stworzyli „Baśniową podróż” – słuchowisko, które zabiera słuchaczy w świat baśni. Baśniowy czar potrafi połączyć wszystkich bez względu na wiek. Zanim uczestnicy projektu przystąpili do nagrania słuchowiska, spotkali się z pracownikami radia, aktorami, muzykami. Wzięli udział w warsztatach muzycznych, teatralnych, zajęciach z emisji głosu, opracowali scenariusz. W działania zaangażowany był zaprzyjaźniony chór, ktoś akompaniował, ktoś inny wyrecytował tekst. Nagrane słuchowisko można było usłyszeć w wybranych stacjach radiowych. Projekt stworzył przestrzeń do działania i twórczej pracy osobom w różnym wieku, o różnym wykształceniu, pochodzeniu i doświadczeniu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content