Teatr TU

Projekt zakończony

lokalizacja

Lublin, lubelskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań
Animatorka:

Renata Kiełbińska – z zawodu jest nauczycielką plastyki, od lat zarządza Domem Kultury „Skarpa” na lubelskim osiedlu mieszkaniowym Czuby. Poznała w tym czasie mnóstwo osób i ich historii. Prowadząc osiedlowy Klub Kobiet, codziennie słucha o miejscach i ludziach, których już nie ma. Chciałaby, żeby te cenne wspomnienia nie przeminęły.

Organizacja wspierająca: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie

Lubelskie osiedle Czuby liczące ok. 30 tys. mieszkańców powstało w miejscu kilku wsi. Wciąż można tu spotkać osoby, które pamiętają jeszcze czasy, gdy zamiast bloków stały drewniane chaty. Dla tych seniorów są to szczęśliwe wspomnienia z młodości, o których nie mają komu opowiedzieć. Taką okazję dał im teatr działający przy Domu Kultury „Skarpa”. Uczestnicy międzypokoleniowej grupy najpierw przeprowadzili wywiady z mieszkańcami wsi, które istniały kiedyś w miejscu osiedla. Rozmowy stały się kanwą scenariusza przedstawienia Moje miejsce na ziemi. Autorzy wspomnień, którzy wyrazili taką chęć, mogli wystąpić w spektaklu lub pomóc w jego organizacji. Program spektaklu przybrał ciekawą formę kalendarza. Zawierał zdjęcia i historie bohaterów przedstawienia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content