Teatr na dobry początek

Projekt zakończony

lokalizacja

Włyń, łódzkie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorka:

Maria Dzwonkowska – całe swe życie zawodowe spędziła we Włyniu, zżyła się więc i z miejscem i z mieszkańcami. Nie lubi nudy i walczy z nią, jak może. Odkąd przeszła na emeryturę z pasją poświęca się działalności społecznej, angażując dzieci i dorosłych w różne przedsięwzięcia, między innymi w teatr. Miłośniczka książek i zwierząt.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Włyń

Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie przygotowała spektakl Szopka włyńska, który dotyczył aktualnych problemów społecznych i skłonił do refleksji nad współczesnością. Pracom nad scenariuszem towarzyszyły warsztaty związane z różnymi aspektami działań teatralnych: dramy, pracy z ciałem, emisji głosu. Na premierę zawitała cała wieś, a jedną z głównych ról powierzono samemu radnemu wsi. Grupa wystawiła spektakl również na Sejmiku Teatrów Wiejskich w Ożarowie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content