Mój Nowy Dom – wspomnienia słupskich osadników

Projekt zakończony

lokalizacja

Słupsk, pomorskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Urszula Wyrwa – jest współzałożycielką Słupskiego UTW. Bierze aktywny udział w spotkaniach sekcji historycznej, literackiej i zespołu teatralnego. Lubi słuchać muzyki klasycznej, uczestniczyć w comiesięcznych koncertach kameralnych i corocznych festiwalach pianistyki polskiej. Lubi Słupsk, który stał się jej drugim miastem rodzinnym. Nie lubi korków ulicznych.

Organizacja wspierająca: Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Słuchacze UTW postanowili zgromadzić wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po zakończeniu działań wojennych z różnych krańców Polski oraz spoza jej terenów. Chcieli w ten sposób ocalić historie mieszkańców od zapomnienia, a przede wszystkim zapoznać młodzież z nieznanymi im faktami z życia Słupska i ich własnych rodzin. Osoby, które w latach 40. i 50. osiedliły się w Słupsku mogły wziąć udział w konkursie literackim na najciekawiej opisane wspomnienia. Słuchacze UTW i młodzi mieszkańcy Słupska pomogli spisać wspomnienia tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli zrobić tego sami. Na podstawie prac nadesłanych na konkurs powstał scenariusz przedstawienia teatralnego, a potem spektakl, nad którym pracowali członkowie zespołu teatralnego i chóru UTW. Historie pierwszych osadników Słupska wraz ze starymi zdjęciami zebranymi w trakcie trwania konkursu zostały opracowane i wydane w formie książki. Spektakl przygotowany przez uczestników projektu zobaczyć można było m.in. w sali Słupskiego Ośrodka Kultury, w eksperymentalnym teatrze „Rondo” i w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content