Papierowe wariacje

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań
Animatorki:

Grażyna Brylewska-Pędziałek – jest artystką, profesorką w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Współtworzyła krakowską Galerię BB. Kuratorka sztuki, członkini Rady Programowej Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i dwukrotnie Rady Programowej Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi. W swoich działaniach chce pokazać, że ludzie aktywni mimo upływającego czasu ciągle czują się młodzi i potrzebni.

Dominika Piątkiewicz  jest studentką Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Fundacji Wyspart pomaga przy organizacji warsztatów i wystaw. Marzy, żeby sztuka wyszła poza mury muzeum i galerii i dotarła do zwykłego człowieka. W wolnych chwilach lubi czytać.

Organizacja wspierająca: Fundacja WyspArt z Krakowa

Animatorki projektu zaprosiły seniorów i dzieci do udziału w międzypokoleniowych zajęciach teatralnych i warsztatach papieru czerpanego. Uczestnicy warsztatów przekonali się, że czerpanie papieru to świetna zabawa kolorami i formą, która wciąga wszystkich niezależnie od wieku. Nauczyli się wytwarzania papieru z rodzimych roślin (z siana, słomy, liści kukurydzy), wiosną – z dodatkiem polnych kwiatów, jesienią – kolorowych liści. Powstały m.in. książeczki, papeterie, abażury. Uczestnicy wzięli też udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Groteska. Na etapie budowania scenariusza spotkali się ze studentami z Afryki, którzy opowiedzieli o roli seniorów w kulturze plemiennej oraz o zwyczajach swojego kraju. Wspólna praca na tekstem, scenografią i muzyką oraz próby wokalno-ruchowe pozwoliły na przygotowanie spektaklu muzyczno-ruchowo-tanecznego, na podstawie elementów z baśni afrykańskich. Finałem projektu była prezentacja spektaklu połączona z wernisażem prac z papieru czerpanego.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content