Projekt w trakcie realizacji/trwa
Kuźnia Seniora

Animatorki postanowiły stworzyć miejsce, gdzie seniorki i seniorzy (i nie tylko) mogą poprowadzić zajęcia i nauczyć innych tego, co sami potrafią.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Kierownica w Twoich rękach

Animatorki przygotowały projekt z myślą o seniorkach i seniorach, którzy przestali prowadzić auto. Powrót do dawnej umiejętności pomoże działać na rzecz innych.

Projekt zakończony
Jak dyskutować? Debata oksfordzka dla seniorów

Projekt obejmował warsztaty metodyczne dla seniorów z zakresu organizowania i przeprowadzania debat oksfordzkich. Jego głównym celem było budowanie dialogu międzypokoleniowego.

Projekt zakończony
Dbamy o las i kąpiemy się w nim!

Animatorzy zaprosili seniorki, seniorów i młodzież do inicjatywy na rzecz dbania o las i korzystania z jego dobrodziejstw. Wezmą udział w akcji sprzątania lasu i nauczyć się, jak odbierać go wszystkim zmysłami.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Nie do śmiechu… a jednak! :)

Śmiech dodaje energii, rozładowuje stres i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Animatorka zaprosiła seniorki i seniorów na sesje jogi śmiechu, wspólne rozmowy i spotkania.

Projekt zakończony
Mobilna strefa dawnych gier i zabaw dla całej rodziny

Animatorki chciały pokazać dzieciom i młodzieży, jak ich dziadkowie spędzali czas w dzieciństwie, jakie mieli pomysły na zabawy. Z działań skorzystały wszystkie pokolenia.

Projekt zakończony
Dwukierunkowa do czytania. Książka na telefon

To wolontarystyczne działania umożliwiające kontakt z książką osobom, które nie wychodzą z domu, a jednocześnie pozwalające na nawiązywanie nowych relacji.

Projekt zakończony
Mobilne ogrody – Pokolenia Koło Ziół

Animatorki zaprosiły wolontariuszy do działań związanych ze swoją pasją – ogrodnictwem i zielarstwem. Efektem warsztatów było powstanie mobilnych ogrodów w domach opieki. 

Projekt zakończony
Drzewokracja w Orzechowie

Sadzenie drzew i inne wspólne działania były okazją do tworzenia więzi sąsiedzkich i dały mieszkańcom poczucie, że warto robić coś razem na rzecz społeczności.

Projekt zakończony
Ceramiczny street art

Międzypokoleniowa grupa przypomniała losy miasta słynącego z wyrobu porcelany. Stworzyła ceramiczne rzeźby mówiące o lokalnej historii i ozdobiła nimi przestrzeń publiczną.

Projekt zakończony
Zrób coś

Seniorzy, którzy od lat zajmują się stolarką, pokazali młodszym podstawy tego rzemiosła. Międzypokoleniowa grupa stworzyła miejsce spotkań i wymiany doświadczeń.

Projekt zakończony
Trzcianecka Era Inżyniera II

Tym razem międzypokoleniowa grupa zdobywała wiedzę z zakresu astronomii i mechatroniki, między innymi podczas innowacyjnych warsztatów i wizyt studyjnych.

Projekt zakończony
Z muzyką chce się więcej

Chór „Senioritki” przedstawił swoje umiejętności najmłodszym oraz zaśpiewał w poznańskich i okolicznych domach seniorów. W repertuarze mają pieśni z wielu stron świata.

Projekt zakończony
Kawiarenka filmowa

We wsi niedaleko Poznania powstała kino-kawiarnia, aby mieszkańcy mogli wspólnie obejrzeć film, a potem o nim podyskutować i razem ustalić repertuar na kolejne dni.

Projekt zakończony
Blisko: Legendarny Projekt Teatralny

Nowoczesne pomysły młodych skonfrontowali z tradycyjnym ujęciem i powstała wspólna, ponad podziałami, teatralna opowieść o ich mieście, którą potem pokazali innym.

Projekt zakończony
Otwartość

Animatorki postanowiły pokazać, że starszej osobie wypada być ekstrawagancką, odważną, piękną, pewną siebie i swojego ciała. Częścią projektu była sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
Pokolenia KOŁO ZIÓŁ – zielarski ogród

Zioła dla urody, zioła na talerzu. Uczestnicy zielarskich warsztatów dowiedzieli się wielu rzeczy o ziołach, stworzyli zielarski ogród, nauczyli się pielęgnować rośliny.

Projekt zakończony
Równe babki II

Seniorki fotografowały sceny ze swojego życia nawiązujące do zagadnienia gender. Wybrane zdjęcia graficzka przerobiła na rysunki, potem powstały makatki i film animowany.

Projekt zakończony
Akademia sztuki słuchania i opowiadania

O tym, jak zjawisko działalności społecznej/społecznikostwa/wolontariatu zmieniało się na przestrzeni dekad, dyskutowali seniorzy i ludzie przed trzydziestką.

Projekt zakończony
Poznań i ja – fotografia wspomnień

Słuchacze UTW wraz z grupą studentów i uczniów przywołali wspomnienia i atmosferę starego Poznania. Efektem pracy był na bieżąco uzupełniany, internetowy album.

Projekt zakończony
Rozkwitamy, czyli sztuka tworzenia kwiatów

Animatorki zaprosiły międzypokoleniową grupę do wspólnego tworzenia kwiatów z tkaniny. Działanie zwieńczyła kwiatowa wystawa i sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
Teatr ponad czasem

Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach i wykładach dotyczących różnych działań w teatrze. Na zakończenie uczestnicy wystawili spektakl.

Projekt zakończony
Wczoraj i dziś mieszkańców gminy Chodów

Animatorka zaprosiła seniorów i młodsze osoby do poznawania historii regionu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich.

Projekt zakończony
Równe babki

Grupa kaliskich dziewcząt przeprowadziła z seniorkami wywiady, które zostały opublikowane w lokalnym kwartalniku. Odbyła się też międzypokoleniowa sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
C 7/9+ I play swing

Dzięki animatorom jazz zagrał jak za dawnych czasów. Magia tej muzyki powróciła na ulice za sprawą międzypokoleniowch warsztatów i muzycznych spotkań.

Projekt zakończony
Kolejka polodowcowa

Spływ kajakowy, przejazd odrestaurowaną kolejką wąskotorową, piesze wyprawy turystyczno-fotograficzne – to atrakcje, które zaproponował animator mieszkańcom swojego regionu.

Projekt zakończony
Z widza i obserwatora zmień się na aktora

Animatorka z międzypokoleniową grupę kobiet stworzyła widowisko oparte na kulturze i strojach Bambrów, czyli dawnych mieszkańców okolicy przybyłych z niemieckiego Bamberga.

Projekt zakończony
Zielony Zakątek

W ekologicznym projekcie wzięli udział słuchacze UTW i przedszkolaki. Nauczyli się, jak dbać o rośliny, a dzięki ich staraniom zazieleniły się balkony i miejskie skwery.

Projekt zakończony
SMS… a może pocztówka?

Animatorki zaprosiły osoby starsze i artystów z niepełnosprawnościami do opracowania widokówek z Chodzieży. Korzystając z nowych i starych zdjęć stworzyli cykl kolaży.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content