Równe babki

Projekt zakończony

lokalizacja

Kalisz, wielkopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Maria Garbiec-Zybura – na emeryturze poświęca czas ludziom (była starościną sekcji kultura kaliskiego UTW Calisia), sztuce, roślinom i zwierzętom (ma kilka kotów). Jak sama przyznaje, lubi swoje miasto – z wiekiem coraz bardziej.

Kalina Michocka – absolwentka językoznawstwa. Mówiąca w suahili ekolożka, z pasją przetwarzająca to, co inni uznają za bezużyteczne. Mieszka w Poznaniu, ale wciąż wraca do Kalisza, do którego przyciągają ją mieszkańcy i potencjał tego miasta.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Żywa

Dziesięć młodych kaliszanek i dziesięć kobiet 65+ spotkało się, by porozmawiać o swoim życiu i mieście. Młodsze uczestniczki projektu wzięły udział w warsztatach dziennikarskich i warsztacie pracy nad wspomnieniami. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce, tworząc duety z seniorkami. Podczas spotkań wymieniały się refleksjami, zastanawiały się, czego mogą się od siebie nawzajem dowiedzieć, jakimi doświadczeniami podzielić. Dziesięć kobiet, dziesięć historii–  łącznie kilkadziesiąt godzin rozmów o tym, co dla każdej z nich najważniejsze. Efektem ich pracy były spisane wywiady z seniorkami. Młode dziennikarki i ich bohaterki wzięły także udział w sesji fotograficznej – powstał w ten sposób cykl wspólnych portretów dwóch pokoleń kaliszanek. Wszystkie teksty zostały opublikowane w kwartalniku “Kalisia Nowa”.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content